690 680 960

Wysoka woda nie tylko na Roztoczu. Wylewa rzeka Huczwa, zamknięto jedną z ulic w Hrubieszowie (zdjęcia)

Wysoki stan wody sprawił, że ze względów bezpieczeństwa zamknięto jedną z ulic w Hrubieszowie. Na szczęście nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

Ze względu na sytuację hydrologiczną i rosnący poziom wody w rzekach zamknięta dla ruchu została ul. Działkowa w Hrubieszowie. Biegnie ona wzdłuż kanału Ulga, w którym, podobnie jak w opływającej miasto rzece Huczwa, w ostatnich dniach znacznie przybyło wody. Związane jest to z gwałtownymi roztopami.

Strażacy na bieżąco kontrolują sytuację zarówno na Huczwie jak też na rzece Bug. Wszystko dlatego, że szybkie topnienie pokrywy śnieżnej w połączeniu z opadami deszczu i występującymi zjawiskami lodowymi oraz powstającymi zatorami może stwarzać ryzyko groźnych wezbrań, podtopień i powodzi.

W ostatnich dniach dostrzeżono, że przesiąka wał przy kanale. Dlatego Powiatowy Zarząd Dróg w Hrubieszowie podjął decyzję o wyłączeniu ulicy Działkowej z ruchu pojazdów. Przyczyną są względy bezpieczeństwa. Jak nam wyjaśniano, zagrożenia dla mieszkańców nie ma, gdyż w pobliżu znajdują się jedynie łąki i działki. Stan wody w rzece Huczwa wynosi obecnie 359 cm i nieznacznie przekroczony został stan alarmowy.

(fot. PSP Hrubieszów)

Jeden komentarz

  1. Nic nowego. Co roku zamykają ul. Działkowa. Gdyby w innych miejscowościach były odpowiednie tereny zalewowe to nie byłoby problemu.

Kursy walut

  • USD 4.2803zł -1.04%
  • GBP 5.2838zł -0.83%
  • EUR 4.7079zł -0%
  • CHF 4.7147zł -0.16%

Polub nas