Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wysłał paczkę z kwasem solnym, doszło do wycieku. Ewakuowano pracowników firmy kurierskiej

Były już w paczkach węże, wysypywał się tajemniczy proszek, jednak wyciek kwasu solnego z przesyłki zdarzył się po raz pierwszy. Do niebezpiecznej sytuacji doszło rano na terenie jednej z firm kurierskich.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 6:45 przy ulicy Mełgiewskiej w Lublinie. Pracownicy znajdującej się tam firmy kurierskiej dostrzegli, że z jednej z paczek wycieka nieznana substancja, która zaczyna intensywnie parować. O zdarzeniu natychmiast powiadomiono służby ratunkowe.

Na miejsce przyjechała m.in. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Jak poinformował nas Andrzej Szacoń z lubelskiej straży pożarnej, stwierdzono, że z przesyłki wycieka mieszanina kwasu solnego oraz podchlorynianu sodu. Dokonano neutralizacji cieczy, jak też sprawdzono, czy w powietrzu nie ma niebezpiecznych dla zdrowia ludzi oparów. Wcześniej ewakuowano pracowników firmy.

Jak się okazało, przesyłka została nadana przez jedną z firm ze Starego Sącza. Po skontaktowaniu się z właścicielem ustalono, że w paczce znajdowały się dwa litrowe pojemniki. Pierwszy z kwasem solnym i drugi z podchlorynianem sodu. Działania straży pożarnej zakończyły się po półtorej godzinie. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jak nas poinformowano, nadawanie w przesyłkach tego typu niebezpiecznych substancji jest zabronione.

FB_IMG_14905969030661829

PicsArt_03-27-08.23.58

PicsArt_03-27-08.25.05

2017-03-27 10:52:07
(fot. nadesłane, Czytelnik Konrad)

40 komentarzy

 1. WIADOMO GLS NAJGORSZA FIRMA KURIERSKA NA WSCHODNIM BLOKU W POLSCE,TO DZIEKI NIM ZALOZYLI PROG ZWALNIAJACY NA TERENIE CENTRUM LOGISTYCZNYM,A DO TEGO ICH KIEROWCY JEZDZA JAK NAJE….NA CZOLOWKE,NA 3-GO,BACZKI KRECA DLA ZABAWY

  • Ciekawe stwierdzenie Z PLASTICA, chętnie zapoznam się z kryterium jakie zastosowałeś/zastosowałaś do tak poważnego stwierdzenia. Czy to jednak nie analizy? tylko…szklana kula:)

  • Pewnie zazdrościsz bo swoją krową nie możesz pokręcić bączków

   • A wiesz…nie mogę, bo swojej prywatnej krowy nie mam, a szkoda jednak, tak trudno o pełnowartościowe mleko. „Krowa – dorosła samica bydła domowego oraz żubra, tura, bawołów i innych gatunków z rodziny wołowatych” żródło:Wilkipedia. Pozdrawiam Johnny:D

 2. Po tak fajnych komentarzach może chociaż szefostwo tej firmy weżmie się za swoich pracowników(barany rzucają paczkami tak jak swoimi pustymi łepetynami) bo jeśli tak dalej będzie to nikt nie będzie wysyłał gls-em

  • A ja mam złe doświadczenia z DHL i dpd i co z tego. Generalnie kurierka nastawiona jest na wyzysk ludzi stąd patologie.

  • To nie zamawiaj gls-em jak ci nie odpowiada. Jednej parszywej mordy do ogladania bedzie mniej.

 3. Mnóstwo wpisów, że kurierzy źle obchodzą się z paczkami.
  Nie zawsze kurierzy, bo niektórzy magazynierzy także nie dbają o towar, ale tutaj nie o to chodzi.

  Za takie substancje nadawca powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności, bo wysłał rzecz, której nie wolno !
  Jest zakaz przesyłania takowych rzeczy w przesyłkach , dlatego uważam, że tutaj w głównej mierze wina leży po stronie nadawcy.

  A co do tego , że się wylało, prawda jest też taka, że paczka po prostu mogła spaść z rolek, czy czegoś tam innego, stąd ten wyciek, albo po prostu była źle zabezpieczona…

  Wiem jak to wygląda, bo 6 lat przepracowałem w kurierce i wiem o co w tym wszystkim chodzi, dlatego pisanie, że kurierzy rzucają paczkami, nie oznacza, że można wrzucić wszystkich do jednego wora i traktować jak idiotów…

 4. Widzisz w tej paczce był kwas i się rozlał – nadawca wie, że kurierzy się źle obchodzili z przesyłką, odbiorca jej nie odbierze bo jest uszkodzona. Nie raz wysyłaliśmy klientowi mechatronikę – świetnie zapakowaną – i dochodziła uszkodzona – co nie jest jakoś szczególnie dziwne – bo nie da się zapakować 10kg żelastwa z olejem w środku, tak żeby kretyn rzucając paczką z 1 – 2m nie mógł jej uszkodzić. A niestety zdarzają się tacy, że uszkadzają – stosowaliśmy już różne wypełniacze – nawet fabryczne VW – a i tak potrafili je uszkodzić. Analogicznie jest z delikatną elektroniką – tyle dysków, które zamówiłem i przyszły uszkodzone, to tylko WD i Seagatte wie.

 5. Specjalisci od BHP powinni sie zajac sprawa stale zamknietych drzwi na magazynie podczas rozladunku oraz brakiem wyjsc ewakuacyjnych. W przypadku wiekszego wycieku bylby o wiele wiekszy problem bo kurierzy sa zamknieci szczelnie w „klatce”.