Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyprzedzanie zakończone dachowaniem. 500 zł mandatu za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym

Wczoraj w miejscowości Glinny Stok doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Kierowca opla doprowadził do dachowania pojazdu.

Do zdarzenia doszło w środę po południu na drodze wojewódzkiej nr 815 w miejscowości Glinny Stok w powiecie parczewskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dachowaniu pojazdu marki Opel Vivaro z doczepionym urządzeniem do produkcji posadzek.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 31-kierowca pojazdu postanowił wyprzedzić pojazd dostawczy. Jednak kierujący wybrał sobie miejsce niedozwolone do tego typu manewru, bo przed skrzyżowaniem i na podwójnej ciągłej. W trakcie wyprzedzania 31-latek stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał do rowu i dachował na jezdni.

W pojeździe znajdowało się trzech pasażerów. Na szczęście dla wszystkich zdarzenie skończyło się na drobnych potłuczeniach. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca opla był trzeźwy. 31-latek został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Na konto mieszkańca gminy Ostrów Lubelski trafiło też 6 pkt karnych.

(fot. Policja Parczew)

9 komentarzy

  1. Wozak ze składu węgla na Wrotkowie

    Dobra nauczka , teraz będzie cegłę podkładał pod pedał gazu , źeby wolniej jeździć??

  2. No popatrz, jak radiowozem wykulili przez most to upomnienia można było dać a tutaj mandat. nie to nie prawda że kolesiostwo jest w polsce na czasie

  3. piękna sprawa,pojazd skasowany i głupota wyleczona…całe szczęście ,że pasażerowie lekko ucierpieli…

  4. Coś mi się wydaję że kierowca miał tylko kat. B. Chyba trochę za mało.

  5. tyle razy twierdzę że napęd przedni jest niebezpieczny

    • od kiedy to busa tyou trafic czy vivaro jest prawko inne jak kategoria B? zastanów się dwa razy zanim napiszesz coś bez sensu i logiki

  6. Był trzeźwy ale głupi