690 680 960

Wyprzedzała na skrzyżowaniu, do tego skręcający w lewo pojazd. BMW dachowało na polu (zdjęcia)

Kierująca BMW 21-latka na skrzyżowaniu postanowiła wyprzedzić skręcający w lewo ciągnik. Zderzyła się z rolniczym pojazdem, zaś swoją podróż zakończyła dachując na pobliskim polu.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 11:10 w Siemieniu w powiecie parczewskim. Na drodze wojewódzkiej nr 815 Lubartów – Parczew zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i ciągnik rolniczy. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak ustalili policjanci, kierująca BMW podjęła manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego. Zrobiła to jednak na skrzyżowaniu, dodatkowo nie zwróciła uwagi, iż traktorzysta skręca właśnie w lewo. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów, po czym BMW wypadło z drogi, dachowało i zatrzymało się na przydrożnym polu.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kobietę z BMW przetransportowano do szpitala. Kierowcy ciągnika nic się nie stało. W trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy czynności okazało się jednak, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna został za to ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Sprawą rażącego zlekceważenia przepisów w ruchu drogowym, a przez to doprowadzenia przez 21-latkę do zdarzenia z ciągnikiem, wciąż zajmują się policjanci. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

(fot. policja)

24 komentarze

  1. Czy karzy z nas jeździ jak przepisy mówią to niech odpisze ?? Aaa kawałek prostej to wyprzedze nie jest tak??

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!