Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyprzedzał na zakręcie i skrzyżowaniu, jechał z nadmierną prędkością. „Uzbierał” mandatów na 4 tys. złotych

Puławscy policjanci za wyczyny na drodze zatrzymali 44-letniemu mieszkańcowi gminy Poniatowa prawo jazdy. Mężczyzna został ukarany 20 punktami karnymi, a także mandatami na łączną kwotę 4 tysięcy złotych. Surowe konsekwencje spotkały także innych kierujących, którzy złamali przepisy ruchu drogowego.

Puławscy policjanci w miejscowości Góry koło Markuszowa zauważyli kierującego seatem, który jadąc z dużą prędkością wyprzedził inny pojazd na zakręcie, a następnie na skrzyżowaniu. Mundurowi dokonali pomiaru prędkości seata i zatrzymali kierowcę do kontroli.

Jak się okazało, 44-letni mieszkaniec gminy Poniatowa jechał z prędkością 111 km/h w obszarze zabudowanym, czyli przekroczył dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 61 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz nałożyli na niego 20 punktów karnych. Został również ukarany mandatami karnymi w łącznej wysokości 4 tysiące złotych.

Niedługo później, funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Tym razem 28-latek z powiatu piaseczyńskiego, kierując audi, przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. On również stracił na 3 miesiące prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i punkty karne.

Z kolei w sądzie będzie tłumaczył się 79-letni mieszkaniec Puław, który jechał nissanem z prędkością 104 km/h. Mężczyzna, wyraźnie mający problemy ze słuchem, stwierdził, że nie przyjmuje mandatu karnego bo spieszy się na pogrzeb, a ludzie robią gorsze rzeczy i sąd na pewno go pouczy.

Bez względu na jego opinię, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym i ostrzegli o konsekwencjach jazdy bez uprawnień. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

(fot. Policja Puławy)

24 komentarze

 1. Połowa wartości samochodu.

 2. Bity deską pod remizjoł

  Przecież każdy tak jeździ, cóż nowego hehee jakby policja raz się wzięła do roboty to jutro może że 2% zostałoby z PJ

  • Nie każdy tak jeździ. Niektórzy umieją jeździć i wiedzą po co są zasady.
   Im szybciej wyeliminuje się takich z drogi tym szybciej będzie bezpiecznie.

   ELIMINOWAĆ z drogi wszystkich, którzy NIE UMIEJĄ JEŹDZIĆ!

  • Nie mów każdy, bo ja tak nie jeżdżę. Może chodziło Ci o suwerena.

  • Chyba każdy imbecyl w aŁdi. Ale nie każdy jest imbecylem i nie każdy kieruje aŁdi.

 3. A mógł zdążyć na ten pogrzeb.

  • Gdyby nie policjanci , to może dojechał by na własny .

   • Tak to jest jak wszystko robi się na ostatnią chwilę. Jeszcze zrozumiałbym korposzczura, który tak żyje odkąd pamięta, ale dziadol? Co on robił wcześniej? Portek szukał czarnych czy wianek na ostatnią chwilę zamawiał?

    • Ale to tylko pogrzeb, czy zajedzie 5-10 min pózniej to jakie to ma znaczenie. Wg mnie żadnego i nie upoważnia to żadnego kierowcy do narażania zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego (kierowców, pasażerów, rowerzystów, pieszych)

 4. Dobrze mu!

 5. Nie chciałbym spotkać na drodze takiego dziadka 79 lat, głuchy, a pewnie i wzrok nie najlepszy… Oby sąd go solidnie pouczył.

 6. Pokażcie mi choć jeden rzetelny pomiar. Te wideorejestratory to maszynka do łupienia kierowców. Bezprawie.

  • 1., Zwolennik fotoradarów stacjonarnych się znalazł.
   2. Niektórzy twierdzą, że każdy przekracza dozwoloną prędkość. Skro tak, to metoda pomiaru jest jest istotna. Było wykroczenie – powinien być mandat.

  • Nie chcesz płacić i narzekać? Jedź zgodnie z przepisami, to nie będziesz sponsorował tej maszynki do łupienia kierowców.

   • Na razie jest wielu kierowców znacznie przekraczających prędkość. Jak zaczną jeździć przepisowo to przy tej dokładności pomiaru nie będzie problemem zmierzenie 70km/h komuś kto jedzie 50km/h. W końcu jakoś limity mandatów trzeba będzie wyrobić. Ciekawe czy wtedy będziesz taki mądry.
    Nie wiem czy nadal jest, ale możesz poszukać na YT jak policjant wmawia wyprzedzanie przed PdP na Jana Pawła w Lublinie. To by było na tyle jeśli chodzi o uczciwość i rzetelność policji.

    • Kazdy może sie pomylić i urządzenie tez ma swoją dokładność ale nawet pomyłka typu czy jechałeś 5czy 10 powyżej to róznica w wysokosci madatu nie jest bolesna , co innego przekroczenie 50 czy 51. Ale możesz nie zblizac się do tego przekroczenia twój wybór, ewent twój problem.

 7. Nakladac chore kary na swoich i rozdać ukrom,takie państwo mamy !!!