Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, rozmawiał przez telefon, jechał bez pasów. Zaoferował 50 euro „na ciasto dla żony”

Jechał łamiąc przepisy drogowe, został więc zatrzymany do kontroli. W jej trakcie nie chciał przyjąć mandatu, zaproponował funkcjonariuszom 50 euro „na ciasto dla żony”.

W miniony czwartek funkcjonariusze straży granicznej patrolujący tzw. „Nadbużankę”, czyli drogę wojewódzką nr 816 Dorohusk – Zosin, zatrzymali w Dubience do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford. Poruszał się nim obywatel Ukrainy.

Uwagę funkcjonariuszy zwrócił fakt, iż kierowca rozmawiał przez telefon komórkowy oraz wyprzedzał inny pojazd na podwójnej linii ciągłej. Podczas kontroli, okazało się, iż osoby przebywające w pojeździe nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa. W samochodzie brakowało również gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego.

Funkcjonariusze zaproponowali kierowcy mandat karny w wysokości 500 zł. Mężczyzna postanowił jednak załatwić sprawę po swojemu. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaoferował funkcjonariuszom 50 EURO „na ciasto dla żony”. Pogranicznicy powiadomili swoich przełożonych o próbie korupcji zaś kierowcę zatrzymali do wyjaśnienia.

Mężczyźnie postawiono już zarzut popełnienia przestępstwa karnego związanego z próbą korupcji funkcjonariuszy. Kierowca przyjął też mandat karny za popełnione wcześniej wykroczenia w ruchu drogowym.

(fot. NOSG)

5 komentarzy

  1. Lepiej mieć ciastko niż nie mieć
    Niech tylko żona się dowie 😉

  2. Codziennie (na drodze kilku km) widzę co najmniej kilku kierujących samochodem z telefonem przy uchu (w ruchu, nie podczas oczekiwania na skrzyżowaniu). Ale jeżeli trafi się internetowy „donos”na kierującego pojazdem, który używa telefonu to będzie to zapewne „nierozważny, bezmyślny” rowerzysta, który nie przestrzega przepisów.

  3. mpk handluje kokainą ?

  4. Tak,na pętli Herberta możesz kupić u kierowcy,na hasło Ahmed.

  5. frajery