690 680 960

Wyprzedzał motocyklem ciąg pojazdów, zderzył się ze skręcającą toyotą (zdjęcia)

Znane są okoliczności dzisiejszego wypadku z udziałem motocyklisty na trasie Szczebrzeszyn – Zamość. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 10:30 w miejscowości Zawada w powiecie zamojskim na drodze krajowej nr 74, na trasie Szczebrzeszyn – Zamość. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu motocykla z pojazdem osobowym.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący toyotą zamierzał skręcić w lewo na teren posesji. Przed skrętem zatrzymał się przepuszczając jadące z naprzeciwka samochody. Zareagowali także kierowcy, którzy jechali za nim i zatrzymali się. Kiedy kierujący osobówką rozpoczął manewr skrętu i był już na przeciwnym pasie ruchu wówczas w jego samochód uderzył motocyklista, który zdecydował się wyprzedzić ciąg stojących za toyotą pojazdów.

Kierujący jednośladem 39-latek z gminy Józefów z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Zamość)

16 komentarzy

 1. Przynajmniej miał pierwszeństwo.

 2. I bardzo dobrze, nic go nie sprawiedliwa, przecież szlifierki robią tak codziennie, a co tam przepisy. Kulasy połamałeś to teraz nie wsiądziesz i nie pojedziesz, będziesz płakał do podusi bo wstać nie możesz, to dobrze że nikogo nie zabiłeś .

 3. Faktem jest że wg naszych wspaniałych przepisów motocyklista wyprzedzający ciąg pojazdów jest niewinny, winny zaś kierowca osobówki – nieupewnienie się czy można bezpiecznie wykonać manewr skrętu.

  • ??? Nie wiem o jakim przepisie mówisz ale to na wyprzedzającym spoczywa obowiązek upewnienia się czy pojazd przed nim nie zamierza skręcić. Art 24 ust 1 pkt 3 ustawy prawo i ruchu drogowym. Bezdyskusyjna wina motocyklisty. Inni kierujący prawidłowo odczytali zamiar kierowcy Toyoty. Bezmyślne wyprzedzanie kolumny aut które z jakiegoś powodu znacznie zwolniły to wyraz wysokiej ignorancji i braku szacunku, w przypadku mitocyklistów, głównie dla własnego zdrowia.

   • @noname
    Ale jako skręcający masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdom poruszającym się na wprost łącznie z tymi łamiącymi przepisy.

    • No aż muszę zapytać…I Ty do takich przepisów się stosujesz? Jakby była linia ciągła to samochód by nie skręcał w lewo…Nie bardzo rozumiem od kiedy to najechanie na tył pojazdu, czy jakiś tam róg samochodu jak był kierunkowskaz będzie tak traktowane. Masz obowiązek sprawdzić czy ktoś wcześniej nie rozpoczął manewru wyprzedzania i to tyle…to jest typowe najechanie. A powinien motocyklista się domyślić że jak jest sznur samochodów to coś jest nie tak….

    • @Driver oddaj prawo jazdy jeśli w ogóle je masz. Nie ma takiego przepisu który dawałby tu pierwszeństwo motocykliście. Przepis mówi o tym że skręcając w lewo masz ustąpić pojazdom jadącym z przeciwnego kierunku na wprost i skręcającym w prawo. art 25 ust 1 i 3 ustawy PoRD

  • Wg Art 24.5
   „Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.”

   W polskim prawie nie ma manewru wyprzedzania „ciągu” czy „kolumny” pojazdów, jest to każdorazowo wyprzedzanie aut każdego z osobna.

   Dużo zależy od interpretacji przepisów (nie zachował szczególnej ostrożności).

   Ale w mojej ocenie jeśli są dowody że kierujący autem miał kierunkowskaz to wina spada na motocykliste.

   • Dodam że sądy najczęściej tak właśnie interpertują bo teraz co by było w przeciwnym wypadku?
    Jade starym gruzem, jakiś cwaniam mnie wyprzedza to ja cyk kierunek i skręcam w lewo. Patologia. Prawo jest ok.

 4. Wg prawa miał rację. Wg logiki – kretyn

 5. Ewidentnie wina kierującego autem jeżeli nie było lini ciągłej

 6. „Kiedy kierujący osobówką rozpoczął manewr skrętu i był już na przeciwnym pasie ruchu wówczas w jego samochód uderzył motocyklista, który zdecydował się wyprzedzić ciąg stojących za toyotą pojazdów”.
  Wyprzedza się pojazdy będące w ruchu. Pojazdy stojące omija się.

 7. Ty driver lecz się na nogi, bo na pusty łeb już za późno. Gdy wyprzedzasz samochód stojący z włączonym kierunkiem to jesteś kretynem level master. Przynajmniej został wynagrodzony uczciwie.

 8. Jakoś mi tego motocyklisty nie szkoda.

 9. w ten sam sposob 2 tygodnie temu zginął znajomy w Świdniku…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Rodzinny na Rynku w Modliborzycach
Koncert: Śpiewajmy Piosenki Żołnierskie
Zlot motocyklowy w Szczebrzeszynie
Obchody Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Lublin
Piknik Rodzinny w Konopnicy