Wypadek w trakcie remontu budynku Urzędu Miasta. Mężczyzna spadł z wysokości

Z obrażeniami ciała trafił do szpitala mężczyzna, który w trakcie prowadzenia prac na wysokości uległ wypadkowi. Sprawą zajmują się teraz policjanci i Inspekcja Pracy.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 10 przy placu Wolności w Biłgoraju. Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wypadku w pracy. Poszkodowanym miał być mężczyzna, który spadł ze znacznej wysokości. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, 28-letni mieszkaniec gminy Harasiuki wykonywał prace związane z remontem budynku Urzędu Miasta. W pewnym momencie, kiedy znajdował się na wysokości ponad 4 metrów, spadł na twarde podłoże. Mężczyzna doznał licznych obrażeń ciała i przetransportowano go do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek był trzeźwy. Policjanci prowadzą teraz czynności mające na celu ustalanie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn wypadku. O zdarzeniu powiadomiona została także Inspekcja Pracy.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

3 komentarze

  1. z jakiej miejscowości pochodzi ten mężczyzna ?

  2. Budowa Budimexu

  3. Ktoś musi zająć się tym żeby Inspekcja Pracy i Nadzór Budowlany był wnikliwie rozliczany za brak systematycznej kontroli pracodawców którzy na budowach nie stosują ochrony pracowników i stosując agresywny mobbing zmuszają nieodpowiednich pracowników do pracy na wysokości i niezgodnie z ich stanem zdrowia. Na budowach jest bardzo różnie a są też wyjątki że jest nawet zdziczenie i to kończy się tragicznie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Muzyczny koniec tygodnia z Chatką Żaka
Lubelski Marsz Rotmistrza Pileckiego
Spacer z przyrodnikiem nad Zalewem Zemborzyckim
Głos młodego pokolenia dziś, to głos jutra Europy. Debata „Przyszłość Europy”
Perła Students’ Stage #PomagamyUkrainie