Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wypadek w kopalni w Bogdance. Mężczyzna trafił do szpitala

Wczoraj w kopalni węgla kamiennego w Bogdance doszło do wypadku podczas pracy. Jedna osoba została przewieziona do szpitala.

Z informacji, jakie przekazał nam jeden z Czytelników wynikało, że wczoraj na terenie kopalni węgla w Bogdance doszło do wypadku. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Informację tę potwierdza Dorota Choma Główny Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej LW Bogdanka.

– 28 lipca w LW Bogdanka doszło do tzw. lekkiego zdarzenia, w wyniku którego poszkodowany został pracownik Spółki. Miało to miejsce podczas standardowych, codziennych prac. Mężczyzna przebywa na obserwacji w szpitalu, co jest standardową procedurą w tego typu przypadkach, jego stan określany jest jako dobry – przekazała nam Dorota Choma.

Jednocześnie przedstawicielka kopalni podkreśla, że pracownicy ściśle przestrzegali procedur bezpieczeństwa, na miejscu był drugi pracownik, który nie ucierpiał, a wraz z poszkodowanym wyjechał na powierzchnię. Okoliczności wypadku cały czas są badane.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Może warto dodać, że wypadek miał miejsce w tym samym miejscu gdzie jakiś czas temu był wypadek śmiertelny ? Kiedy w końcu kopalnia weźmie pod uwagę życie ludzkie, a nie tylko wydobycie ?

  • Nie mamy szczegółów dotyczących miejsca wypadku, nie udzieliła takich informacji również rzeczniczka prasowa kopalni.

 2. Chyba był tutaj już inny komentarz jako pierwszy ?

 3. Okoliczności wypadku są badane a pani Choma już wie, że pracownicy przestrzegali procedur bezpieczeństwa.

  • ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chichot Losu

   Bo pani Choma jest z tego samego sortu co jasnowidze od pogody, tylko że ona prognozuje orzeczenia komisji badającej przyczyny wypadku.

 4. Jeżeli przestrzegali procedur i doszło do wypadku to wina pracodawcy który żle określił zasady w procedurach że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

  • Mecenas [***] udowodni przed „niezawisłym ” sądem, że to jednak pracownik zawinił, bo warunki pracy są porównywalne do wczasów na Majorce, leżaczki, drineczki, temperatura optymalna….

 5. Ch…j ze zdrowiem, ch…j z życiem, tu się liczy wydobycie. To są priorytety.

Z kraju