Wypadek kolumny rządowych samochodów. Premier Beata Szydło zostanie przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Warszawie

W piątek wieczorem w Oświęcimiu kolumna pojazdów przewożących premier Beatę Szydło miała wypadek. Szefowa rządu zostanie przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Warszawie.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 18:40 w Oświęcimiu na ul. Powstańców Śląskich. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kolumna pojazdów rządowych poruszała się z włączonymi sygnałami uprzywilejowania. Kierujący pojazdem marki Fiat jadąc przed kolumną, w pewnym momencie rozpoczął manewr skrętu w lewo. Wtedy doszło do zderzenia, po którym limuzyna przewożąca Beatę Szydło uderzyła w drzewo.

Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna, policja. Sprawą wypadku zajmuje się także prokuratura i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jak przekazał rzecznik rządu Rafał Bochenek, stan premier jest dobry. Beata Szydło najpierw trafiła do szpitala w Oświęcimiu, a następnie przejdzie dodatkowe, rutynowe badania w Warszawie. Premier zostanie przetransportowana śmigłowcem do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie przy ul. Szaserów.

W wypadku poszkodowani zostali także pracownicy Biura Ochrony Rządu, jeden ma ogólne potłuczenia, drugi zaś będzie wymagał hospitalizacji. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci, trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Tutaj znajdziecie zdjęcia z miejsca wypadku – http://oswiecim112.pl/wypadek-udzialem-pani-premier-zdjecia/

2017-02-10 22:18:58
(fot. wideo YT Oświęcim Online)

Zobacz również

78 komentarzy

 1. żeby tylko kierowcy seicento nikt samobójstwa nie POpełnił:(

 2. Dzisiaj powiedzieli że kierowca jechał prawidłowo ok 50 k/h i przy tej prędkości nie potrafił zahamować lub bezpiecznie ominąć auto co za kubica tam za kierownicą siedział a może to był kierowca z BORbowca he he. Bóg ich pokarał za te miesięcznice z naszych pieniędzy. Niech wyjmie Kaczyński ze swojego portfela i niech sponsoruje nawet tygodnice!!

 3. Jakby nawet ufo uderzylo w kolumnę rządową to i tak była by to wina „peło” kodu i nowoczesnej.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8399zł 0.1%
  • GBP 4.8785zł -0.83%
  • EUR 4.4946zł -0.24%
  • CHF 4.174zł -0.39%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki