Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyniki w wyborach Prezydenta Miasta Lublin. Nie będzie drugiej tury

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała w poniedziałek rano dane ze 100% obwodów do głosowania w Lublinie. Już wiadomo, że nie będzie drugiej tury wyborów w naszym mieście. Krzysztof Żuk zdobył 57,49% głosów.

W poniedziałek przed godziną 7.00 Państwowa Komisja Wyborcza przekazała dane ze 100% obwodów do głosowania w Lublinie. Największe poparcie uzyskał Krzysztof Żuk z Komitetu Wyborczego WYBORCÓW KRZYSZTOF ŻUK. Oddano na niego 68 461 głosów, co stanowi 57,49% ogólnej liczby oddanych głosów.

Robert Derewenda, reprezentujący Komitet Wyborczy PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, zdobył 40 796 głosów. Uzyskał on poparcie na poziomie 34,26%.

Marcin Andrzej Nowak, reprezentujący Komitet Wyborczy WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY, otrzymał 7 149 głosów, co stanowiło 6,00% ogólnej liczby oddanych głosów. Nowak jest członkiem partii Nowa Demokracja-Tak.

Ryszard Zdzisław Zajączkowski z Komitetu Wyborczego WYBORCÓW LUBLIN PRZYSZŁOŚĆ I TRADYCJA odegrał swoją rolę w wyborach. Zdobył 2 676 głosów, co stanowiło 2,25% ogólnej liczby głosów, nie będąc członkiem żadnej partii politycznej.

Wypowiedź Krzysztofa Żuka po wyborach samorządowych 2024

 

 

58 komentarzy

 1. Nie ma honoru żadnej kultury
  Układziki i nie tylko to

  • Znowu będzie permanentne wyciąganie pieniędzy z kieszeni mieszkańców w postaci ciągłego zwiększania kosztów życia mieszkańców. Podwyżki podatków od nieruchomości, podwyżki cen za wodę, odprowadzanie ścieków, ciepła i innych, które wydziera się mieszkańcom. Nie widać ekonomicznego zarządzania miastem. Miasto jest tylko sypialnią z zlikwidowaną silną sferą produkcyjną. Takiego miasta chcą ci co poparli dotychczasowy układ. Nadal czujemy się zaściankiem Europy.

 2. Głos oddany, a teraz oczekujemy od Zuka patrzenia na potrzeby mieszkańców Lublina ,(nie powiatu Lublin). Oczekujemy działań aby zyło i oddychało nam się lepiej. Chcemy czystego powietrza do zycia, chcemy dróg i pasów rowerowych zdatnych do uzycia, chcemy czystego miasta bo Lublin jest coraz brudniejszy, chcemy ciszy w nocy , chcemy wiecej terenów zielonych do wypoczynku, chcemy bezpiecznie poruszać sie rowerem po jezdni bo nie wszędzie mogą być ddr, chcemy uspokojenia ruchu tj 30/godz w centrum i śródmieściu itd.

  • Chcemy zielonej fali!

  • He he, no tak, bo łysy nie wiedział przez kilkanaście lat, co jest potrzebne mieszkańcom i dopiero teraz ma to zrozumieć? Wolne żarty. Żuk niczego sobie nie robi z takich oczekiwań i – wydawałoby się – podstawowych potrzeb mieszkańców miasta. W tych wyborach po prostu nie miał z kim przegrać, a układy i układziki umocniły system w mieście.

  • krół goły ale wesoły

   Wszyscy wiemy jaki Lublin był przez ostatnie lata. Naiwne żądanie „chcemy” i jednoczesne poparcie tego samego jest głęboko infantylne.

 3. Żądamy ograniczenia prędkości do 5km! A i CO2 o 90% poza tym czterodniowy tydzień pra
  cy,1000 plus na dziecko, pieniędzy z unii (!!!!!!), wiatraków z Niemiec,prawa do aborcji dla mężczyzn (!!!), edukacji seksualnej dla przedszkolaków!!!
  No…to pewnie starczy żeby nas szlag trafił,a jeszcze koniecznie praw wyborczych dla Ukraińców i każdego kto zechce no i koniecznie EUR i to wirtualne! No,teraz to już starczy.

 4. Brawo Panie doktorze:)

 5. Tylko w chorym społeczeństwie mogł wygrać taki MR.ŁATA ,za drogi powinien stanąć przed prokuratorem a tu go wybierają ! Ciemny lud

 6. Ciemny lud to ze wsi Panie prezydencie czas na miasto bo na wsi mają wszystko nawet ulice bez dziur.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112