Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wyniki w wyborach Prezydenta Miasta Chełm. Jakub Banaszek z dużym poparciem mieszkańców

Są już oficjalne wyniki wyborów na stanowisko Prezydenta Miasta Chełm. Po intensywnej kampanii wyborczej oraz zaangażowaniu kandydatów i komitetów wyborczych, mieszkańcy dokonali swojego wyboru. Jakub Banaszek zdobył 52,65% głosów.

Jak wynika z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą, największe poparcie zdobył Jakub Banaszek, kandydat z komitetu wyborczego „Wyborców Jakuba Banaszka – Chełmianie”. Banaszek zdobył 11 528 głosów, co stanowi aż 52,65% poparcia społeczności miejskiej.

Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Krzywicki, kandydat z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska. Krzywicki jest członkiem partii politycznej Platforma Obywatelska RP. Zdobył on 5 799 głosów, co stanowi 26,48% poparcia.

Tomasz Otkała, reprezentujący Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe, zajął trzecie miejsce spośród głównych kandydatów. Otkatła zdobył 3 144 głosów, co stanowi 14,36% poparcia społeczności.

Wanda Elżbieta Jaroszczuk, kandydatka z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasz Chełm, zajęła czwarte miejsce w wyborach. Zdobyła 938 głosów, co stanowi 4,28% poparcia społeczności.

Michał Gołębiowski, reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców Alternatywa dla Chełma, zajął ostatnie miejsce w wyborach na stanowisko Prezydenta Miasta Chełm. Zdobył 488 głosów, co stanowi 2,23% poparcia społeczności.

PRZECZYTAJ

Wyniki w wyborach Prezydenta Miasta Lublin. Nie będzie drugiej tury

9 komentarzy

 1. Ojjjjjjjjjjjjjjj chyba obwodnicy nie będzie :-))

 2. lublin sprzedany moze w chelmie bedzi lepeij

 3. Zobaczymy jak będzie teraz jak pieniążków od piss nie będzie…

  • Pieniążków nie było i za pis. Banaszek zamiast rządzić miastem zajmował się promowaniem własnej matki.

 4. Dewlopery staneli na wysokości zadania wyznaczonego przez „interes ” . Ciekawe ile odpalają za tzw inwestycję ….??? do wybranego gremium.
  Tylko patrzeć jak zaczną wyrastać „budowle” w najmniej sPOdziewanych miejscach Lublin-ka.

 5. Nie było na kogo głosować

  Było jak wybierać pomiędzy dżumą a cholerą bez względu na kandydata.Wszystko już było i jest jak biegunka.Niespodziewanie zaskoczy ale to dalej biegunka.Kiepskie porównanie ale chyba trafnie.Aby w sedes trafić …,

 6. Przez całą kadencję prezydent Banaszek pokazał, że bardziej niż miasto interesuję go promowanie własnej matki. Chełm nie zasłużył na taką karę w postaci drugiej kadencji tego pana.

  • RKSchelmiankachelm

   Dowartościuj się przynajmniej anonimowo w internecie. Idź do kąta sobie popłacz

 7. RKSchelmiankachelm

  Pan Krzywicki niech wraca do swojego biznesu czyli Żabki.

Dodaj komentarz