Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną zderzenia trzech aut. Dwie osoby trafiły do szpitala

W poniedziałek wieczorem na skrzyżowaniu ul. Walecznych z ul. Węglarza doszło do zderzenia trzech aut. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 18 na skrzyżowaniu ul. Węglarza z ul. Walecznych i ul. Strzembosza. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierująca peugeotem, jadąc ul. Węglarza w kierunku ul. Rumiankowej, doprowadziła do zderzenia z fordem poruszającym się ul. Walecznych, który następnie zderzył się z renaultem oczekującym na wjazd na skrzyżowanie.

Siła zderzenia sprawiła, że peugeot obracając się ściął znak i uderzył w wysepkę oddzielającą pasy ruchu, tracąc po drodze jedno z kół. Chwilę po zdarzeniu pomocy poszkodowanym udzieliła ekipa ambulansu, jednej z prywatnych firm. Na miejscu interweniowały dwa zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna i policja. Do szpitala przetransportowano dwie osoby.

W rejonie wypadku przez kilkadziesiąt minut występowały spore utrudnienia w ruchu. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia.

Informację o wypadku przekazali nam nasi Czytelnicy – Kuba, Anna i Ruda – Dziękujemy !

2016-12-19 20:22:10
(fot. lublin112.pl, nadesłane Anna, Kuba i Ruda)

Zobacz również

24 komentarze

 1. Przeciez tam trzeba zmienic organizacje ruchu, jadący w Strzembosza z Walecznych czasem maja grubo na liczniku bo mają wszędzie pierwszeństwo.

  • Zmiana organizacji poprzez światła ale nie ze wzgledu na to, ze są tacy co cisną z Walecznych tylko ze względu na duże natęzenie z Walecznych i Węglarza w Strzembosza i odwrotnie, obecny układ pierwszenstwa na tym skrzyżowaniu przy dzisiejszej zabudowie stracił sens

   • Jedyna, żadnych świateł, tylko rondo z kielnią. Przy wysepce odpowiedniej średnicy każdy będzie musiał zwolnić, ruch będzie w miarę płynny.

 2. Tym razem w korku nie stała, cieszę się ogromnie, że udało mi się przecisnąć obok wraków 🙂 ale za to za Niemcami …… korekkkkkkk. Znów jakiś idiota nie zmieścił sie pod wiaduktem. Ani ślisko, ani co ….

 3. Strzembosza TYLKO dla mieszkańców Ponikwody! Lubartów na Spółdzielczości Pracy natychmiast!

  • Piernik Twojej Starej

   Polska dla Polaków! Strzembosza dla Lubelaków, mydełko Fa dla wszystkich! Tusk na prezydenta!

   • cep prostopadły

    Jeszcze bym dodał : ziemia dla ziemniaków , księża na księżyc , kury dla kurczaków , kaczki do morza a sraczki do pierza !

  • Teeee Nowobogacki co tak plujesz jadem. Nikt Ci nie kazał tam się sprowadzać. Co, taniej było niż gdzie indziej dlatego wziąłeś tam mieszkanko?

 4. Ile jeszcze kolizji trzeba aby zrobić w tym miejscu sygnalizację? Od momentu otwarcia Strzembosza i połączenia z Dożynkową na tym skrzyżowaniu jest mega ruch i co jakiś czas jakaś stłuczka.

 5. Ciekawe jak szybko zainstalowana zostanie sygnalizacja po pierwszych ofiarach śmiertelnych !!!! Przecież tutaj co tydzień jest kolizja, wypadek lub stłuczka. Całe szczęście, że bez poważnych ofiar. Po co czekać.

  • Qwa , światla na osiedlowej dróżce. Żeś wymyślił.
   Przy stodole też miałeś światła????

   • Przejedź się tam kiedyś, kołku tępy, to zobaczysz tę osiedlową dróżkę.

    • mieszkam w bloku na Strzembosza i nigdy nie miałem problemu z wyjazdem z tej ulicy
     ale wspomnę o innych incydentach jakie się dzieją na skrzyżowaniu: Samochody z tylnym napędem kręcą bączki na tym skrzyżowaniu i także na pętli autobusowej, ludzie jadący prawdopodobnie z lidla nie wiedzą gdzie zawrócić i zawracają na zakazie zawracania na tym skrzyżowaniu. część osób zawraca pod PSP (również na zakazie).
     Większa część osób nieprzytomnie wjeżdża na skrzyżowanie : Ci od walecznych ustępują pierwszeństwa samochodom jadącym od Strzembosza; skręcając w lewo z węglarza często wymuszają pierwszeństwo przejazdu osobom co przekraczają prędkość i już byłem 2x świadkiem jak brawurowi kierowcy wjeżdżali w przystanek pod Aldikiem swoimi tylnonapędowymi szrotami.
     w piątek na Strzembosza było potrącenie pieszej z psem teraz to… zobaczymy co będzie dalej

 6. O ile w tym przypadku karetka TRIOMEDu zabezpieczała miejsce i obecni w niej ratownicy udzielali pomocy potrzebującym jest zrozumiałe że stała na „bombach” ale niech mi ktoś wyjaśni dlaczego za każdym razem jak są korki na mieście to te ala karetki z kolumny transportowej latają jak głupie na „bombach” ? Czy jest potrzeba czy nie !

 7. Zamiast lamentowac w internetach ze nie ma swiatel tuuu nie ma swiatel taaam pouczylby sie jeden z drugim czytac znaki przeciez tam jest wszystko jasno „wytlumaczone znakami” kto znajduje sie na drodze z pierwszenstwem a kto na podporządkowanej … a jak widac swiatla nie zapewniaja 100% bezkolizyjnych przejazdow przez skrzyżowanie.

  • No i co z tego że są znaki jak samochodów w szczycie jest tyle że czas oczekiwania na lewoskręt jest bardzo długi, aut jest na każdym z 3 pasów bardzo dużo, jedni stoją a drudzy jadą 100km/h bo maja pierwszeństwo a jeszcze inny zasłaniają widoczność. Jak kiedyś wytrącony samochód potrąci pieszych to dopiero będzie tragedia, a skrzyzowanie będzie coraz bardziej tłoczne bo oddaja nowe bloki.

  • Fakt są znaki. Ale kto dzisiaj je rozumie, czy w ogóle spostrzega? Nieliczni…
   Niech postawią jeszcze jedną sygnalizację, bo barany nie widzą znaków…

 8. Nie jechali szybko. Tylko nikt nie hamował… Peugeot przywalił solidnie w krawężnik i słupek ze znakiem. Ford uderzył go w prawy bok bliżej słupka c. Wyglądało to paskudnie.

  • Kierowca Forda próbował hamować, jednak nie było szans na zatrzymanie się. Uderzenie w Peugeota wytraciło prędkość, dzięki czemu Renault został jedynie muśnięty. Z Forda 3 osoby trafiły do szpitala, nikomu nic się nie stało. Sprawczyni i jej pasażerka również trafiły do szpitala, jednak nie wiem co z nimi. Sprawczyni podobno się zagapiła. Wypadek wyglądał paskudnie, straty są spore, ale na szczęście (z tego co wiem), nikomu nic poważnego się nie stało.

 9. Z trzema Bosha ukradlim

  No to mamy w tej okolicy swoisty trójkąt bermudzki , o wierzchołkach : Walecznych – Węglarza , Związkowa – Bursaki i Dożynkowa – Sp. Pracy

 10. Rozmawiala przez telefon.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie
   DARMOWY KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET