690 680 960

Wymuszenie pierwszeństwa mogło zakończyć się zderzeniem (wideo)

Skrzyżowanie ul. Szeligowskiego z ul. Czapskiego i ul. Młodej Polski co jakiś czas przypomina o sobie zdarzeniami drogowymi. Na nagraniu naszego Czytelnika widać, dlaczego tak się dzieje.

Nasz Czytelnik dzisiaj przed południem na skrzyżowaniu ul. Szeligowskiego z ul. Czapskiego zarejestrował groźnie wyglądającą sytuację drogową. Kierowca hondy, jadąc od strony ul. Choiny, próbował wykonać manewr skrętu, pomimo nadjeżdżających z naprzeciwka pojazdów.

Kierowca na lewym pasie zdążył w porę zahamować i dzięki temu nie doszło do zderzenia. Pokonując to skrzyżowanie warto mieć oczy dookoła głowy.

Ku przestrodze!

(fot. wideo nadesłane Kamil)

8 komentarzy

 1. Aaron Fleischman

  No i brawa dla nagrywającego! Rozsądny człowiek, który wie, że nic mu po pierwszeństwie, jak wyląduje w szpitalu i będzie miał rozbity samochód, bo cmentarze też są pełne tych, którzy je mieli. Trzeba się rozglądać i zachowywać szczególną ostrożność, a nie jechać na pałę, bo „ja mam pierwszeństwo”.

  Nagrywający z powyższego filmiku jest najwyraźniej tego samego zdania. I ja to szanuję.

  A ten, który „prawie wymusił”? No cóż… Mógł się śpieszyć, mieć tego dnia gorszy refleks albo po prostu się zamyślić. Trzeba być człowiekiem i człowieka zrozumieć.

  • I super sie wypowiedziałeś.A teraz symulacja „ten wymuszający to pieszy,który ma bezwględne pierwszeństwo,a może rowerzysta wpadający na PDR „co powiesz?Ktoś jechał z głową ale,jest zawsze” ale „i mógł ,ba musi tak stanąć przed pieszym i co,drugi wali?Masz odpowiedź na większość wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów.

 2. Co niektórzy na widok hipermarketu dostają małpiego rozumu Jeszcze jadą autem , a już myślą że pchają wózek . A zapier…ją jakby tam mieli darmo dostać towary . W szczególności widać to w Al. Witosa jak ledwo wyhamowują przed zjazdem do galerii .

 3. ’Jeździć trzeba umić.’

 4. Kulsony macie numer tego idioty , to do roboty !

 5. znaFca motosportu

  przecież jechał „sportowym” wozem więc powinien zdążyć walnąć w mającego pierwszeństwo

 6. Jaką kamerkę polecacie do samochodu? Ktoś? Coś?… ?

 7. Spójrzcie na mistrza w mercedesie jadącego w tym samym kierunku co użytkownik kamerki – jak pięknie zachodzi na 2 pasy przy manewrze skrętu w lewo, czym skutecznie zasłania pole widzenia temu czerwonemu SUV-owi.

Kursy walut

 • USD 3.975zł -0.05%
 • GBP 5.0198zł 0.11%
 • EUR 4.3542zł -0%
 • CHF 4.5175zł 0.12%

Polub nas