Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wyłudzanie informacji i podejrzane wiadomości e-mail lub SMS rzekomo wysłane z serwisu Netflix. Zachowaj ostrożność!

Czytelnicy alarmują nas o tym, że otrzymują podejrzane informacje na maila z informacją, aby „zaktualizować dane do płatności Netflix”. Co ważne, nadawca podszywa się pod Netflix i podpisuje niewłaściwą nazwą firmy. Apelujemy o ostrożność i uważne czytanie wiadomości, które do nas przychodzą mailem lub SMS-em.

– Oszuści wysyłają mail, żeby zaktualizować dane do płatności Netflix. Można naprawdę się wkopać, jak się człowiek nie wczyta dobrze – jak się człowiek przyjrzy to nadawcą jest „Nefłix”, a nie Netflix. My na szczęście nie daliśmy się oszukać, bo po chwili zapaliła się żarówka, że przecież na innym e-mailu jest nasze konto Netflix. Może w ten sposób pisząc do Państwa uratujemy kogoś przed utratą kasy z konta. Żeby zaktualizować płatność, a tam jest płatność kartą, podaje się jej wszystkie dane, włącznie w numerem bezpieczeństwa – wskazuje nasz Czytelnik.

Apelujemy o zachowanie ostrożności! Oszuści próbują różnych sposobów na wyłudzenie danych. W przypadku otrzymania wiadomości o zaleganiu z płatnościami, najbezpieczniej skontaktować się z instytucją od której pochodzi wiadomość i zweryfikowanie prawdziwości otrzymanej informacji. To pozwoli uchronić nasze oszczędności przed oszustami.

Jak wyjaśnia w swoim komunikacie przedstawiciel firmy Netlix, jeżeli wiadomość e‑mail lub SMS zawiera prośbę o podanie adresu e-mail, numeru telefonu, hasła lub metody płatności w serwisie Netflix to najprawdopodobniej nie pochodzi ona od serwisu. Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zidentyfikować podejrzany e‑mail lub SMS i ochronić swoje konto.

Jak mogę ustalić, czy dany e‑mail lub SMS został faktycznie wysłany z serwisu Netflix?

Nigdy Netflix nie prosi o podanie danych osobowych przez e‑mail lub SMS. Dotyczy to następujących informacji:
– numery kart kredytowych i debetowych,
– dane rachunku bankowego,
– hasła do serwisu Netflix.

Nigdy Netflix nie prosi o dokonanie płatności przez witrynę ani usługę firmy trzeciej. Jeśli SMS lub e-mail odsyła do adresu URL, którego nie rozpoznajesz, nie naciskaj/nie klikaj takiego linku. Jeśli już to zrobiłeś(-aś), nie wprowadzaj żadnych informacji na stronie, która się wyświetli.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo