Wyłączyli światła na ruchliwym skrzyżowaniu. Policjanci rywalizowali w ręcznym sterowaniu ruchem

Dzisiaj po południu na jednym z lubelskich skrzyżowań ponad dwudziestu policjantów rywalizowało o miano najlepszego w ręcznym sterowaniu ruchem. Kierowcy mieli zaś okazję przypomnieć sobie, co oznaczają poszczególne komendy wydawane przez funkcjonariuszy.

W środę po godzinie 13 skrzyżowanie Drogi Męczenników Majdanka z ul. Krańcową w Lublinie opanowali policjanci drogówki z całego województwa, którzy rywalizowali o tytuł najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego. Do zawodów stanęło 24 funkcjonariuszy z wszystkich komend w naszym regionie. Głównym celem konkursu, który w tym roku organizowany jest już po raz 30, jest podniesienie wiedzy i praktycznych umiejętności funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach. Przekłada się to na sprawniejszą obsługę zdarzeń drogowych, a tym samym poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na potrzeby konkursu wyłączona została sygnalizacja świetlna, zaś funkcjonariusze jeden za drugim prezentowali swoje umiejętności w ręcznym sterowaniu ruchem. Był to jednocześnie sprawdzian dla kierowców, którzy dość rzadko mają styczność z takimi sytuacjami. Wielu nie potrafiło sobie poradzić, nie rozumiejąc wydawanych przez mundurowych komend. Było to też utrudnienie dla funkcjonariuszy, którzy musieli opanować sytuację nie tylko z kierowcami, lecz również z pieszymi. Ich umiejętności były oceniane przez komisję.

Zadanie na skrzyżowaniu było jednym z sześciu, jakie muszą zaliczyć funkcjonariusze. Dzisiaj, w pierwszym dniu zmagań, rozwiązywali testy sprawdzające poziom ich wiedzy z zakresu prawa o ruchu drogowym, prawa karnego oraz kodeksu wykroczeń. Rywalizowali również na strzelnicy. Jutro czeka ich praktyczny sprawdzian z umiejętności poruszania się motocyklem, radiowozem a także z udzielania pierwszej pomocy.

(fot. lublin112)
2017-07-26 21:14:10

Szybki i sprawny dojazd naszym reporterom zapewnia:

Zobacz również

20 komentarzy

  1. 3 2 1 komenetarze idiotów . czekamy żeby poczytać

  2. Osobiście uważam iż lepsi w ręcznym kierowaniu ruchem drogowym od Policjantów są Żandarmi wojskowi z sekcji ruchu drogowego

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)