Motocyklem wjechał w pieszego i uciekł. Poszkodowany ze szpitala trafił do zakładu karnego

Wczoraj wieczorem w miejscowości Charlejów doszło do potrącenia pieszego przez motocykl. Kierujący jednośladem uciekł z miejsca zdarzenia, zaś pieszy trafił do szpitala. Jak się okazało poszkodowany był poszukiwany.

We wtorek wieczorem w miejscowości Charlejów w powiecie łukowskim doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że pieszy został potrącony przez motocykl.

– Motocyklista który potrącił idącego chodnikiem 56-latka, nie udzielił mu pomocy i uciekł swoim pojazdem z miejsca wypadku. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili kto kierował tym jednośladem. Okazało się, że 36-latek z gminy Serokomla. Mężczyzna pozostawił jednoślad na posesji, a sam poprosił znajomych o odwiezienie do Łukowa. Mundurowi ustalili też, że 36-latek rozstał się z nimi w mieście, jednak nie dotarł ani do Komendy Policji, ani też do pogotowia ratunkowego – relacjonuje zdarzenie asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Policjanci ustalili, że 36-latek ukrywa się i udał się w kierunku Puław. Co więcej jednoślad, którym się poruszał jest niezarejestrowany i nieubezpieczony, a on sam nie ma uprawnień do kierowania takim pojazdem.

– W międzyczasie pokrzywdzonym pieszym zaopiekował się personel medyczny, a policjanci ustalili, że mężczyzna ten poszukiwany jest do odbycia kary pozbawienia wolności. Po udzieleniu pomocy medycznej 56-latek został przewieziony do Zakładu Karnego – dodaje asp. sztab. Marcin Józwik.

W środę rano policjanci ustalili, gdzie może znajdować się poszukiwany przez nich 36-latek, gdy już jechali do Puław, to mężczyzna sam zgłosił się do łukowskiej komendy policji.

Sprawca potrącenia już usłyszał zarzuty i został przesłuchany. Nie potrafił jednak logicznie wytłumaczyć swojego postępowania. Wkrótce jego sprawa znajdzie finał w sądzie. Grozi mu kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami.

2017-07-26 19:51:22
(fot. Policja Łuków)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Mógłbym potrącić tego co go policja szuka od 13 lat i zajumał z vat-u 4 miliony 😉

 2. a od kiedy jezdzi sie motorem po chodniku? nie mial uprawnien i dlatego chodnikiem mknął…..

 3. sukces lubelskiej policji…. brawoooo trzeba to zapisac w jakiejs ksiedze.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”