Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wykonawca jest, prace ruszą wiosną. Ul. Węglarza zostanie przedłużona do ul. Trześniowskiej

Za dwa lata ul. Węglarza ma zostać przedłużona w stronę dzielnicy Ponikwoda. Usprawni to ruch drogowy w tym rejonie miasta oraz zapewni mieszkańcom lepszy dostęp do komunikacji miejskiej.

Miasto podjęło decyzję o rozstrzygnięciu przetargu na przedłużenie ul. Węglarza w Lublinie. Chodzi o budowę odcinka od ul. Walecznych do ul. Trześniowskiej, przy czym w zakres zadania wchodzi też budowa fragmentów ulic: Koryznowej i Trześniowskiej wraz z infrastrukturą. O realizację inwestycji walczyły cztery firmy: konsorcjum PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Błonia, PRD Lubartów, STRABAG z Pruszkowa oraz WOD-BUD z Kraśnika. Z uwagi, iż wykonawcy zaoferowali takie same warunki co do gwarancji, liczyła się więc cena.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum PBI wyceniając koszt prac na kwotę 48 mln 968 tys. zł. Zadaniem wykonawcy będzie zbudowanie 2,6 km dwujezdniowej trasy z dwoma pasami ruchu na każdej. Do tego dochodzi budowa zaplecza dla transportu publicznego, dwustronnych chodników i ścieżek rowerowych, sygnalizacji i oświetlenia drogowego, a także kanalizacji i sieci.

Jak podkreślają urzędnicy, przedłużenie ul. Węglarza ma usprawnić ruch drogowy w tym rejonie miasta oraz zapewni mieszkańcom lepszy dostęp do komunikacji miejskiej. Wpłynie także na poprawę dostępności przystanku kolejowego Lublin – Ponikwoda. Nowa infrastruktura drogowa zapewni bezpieczeństwo i komfort pasażerom, kierowcom oraz pieszym. Inwestycja uwzględni potrzeby osób z niepełnosprawnościami, m.in. dzięki zachowaniu wymogów dotyczących szerokości i pochyleń chodników, progów, wykonaniu płytek znacznikowych przy skrzyżowaniach i zatokach autobusowych oraz sygnalizacji świetlnej z przyciskami sensorowymi i informacją dźwiękową.

Zakończenie inwestycji planowane jest w październiku 2025 r.

Wykonawca jest, prace ruszą wiosną. Ul. Węglarza zostanie przedłużona do ul. Trześniowskiej

21 komentarzy

  1. Czy trzeba czekać aż ktoś zginie?” Mieszkańcy chcą świateł na ruchliwym skrzyżowaniu

    Dziennik Wschodni 2016

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport