Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wyjeżdżał z bocznej ulicy, wjechał w rowerzystkę. Potrącona kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

Poruszała się ciągiem pieszo-rowerowym, w pewnym momencie została potrącona przez wyjeżdżające z drogi wewnętrznej auto. Cyklistka została przetransportowana do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 12 w miejscowości Ćmiłów w powiecie lubelskim. Na drodze wojewódzkiej nr 835 Lublin – Biłgoraj potrącona została rowerzystka. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący fiatem mężczyzna wyjeżdżał z drogi wewnętrznej prowadzącej od strony Żabiej Woli. Nie ustąpił jednak pierwszeństwa przejazdu poruszającej się rowerem kobiecie, która jechała ciągiem pieszo-rowerowym w kierunku Lublina.

Potrącona przez auto cyklistka trafiła do szpitala. Teraz funkcjonariusze drogówki ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Wyjeżdżał z bocznej ulicy, wjechał w rowerzystkę. Potrącona kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

Wyjeżdżał z bocznej ulicy, wjechał w rowerzystkę. Potrącona kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

Wyjeżdżał z bocznej ulicy, wjechał w rowerzystkę. Potrącona kobieta trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. lublin112.pl

14 komentarzy

 1. To standard. Prawie każdy kierowca wyjeżdzający z posesji czy uliczki osiedlowej patrzy i zatrzymuje się dopiero przed ulicą a nie przed ścieżką rowerową. Pomimo np. znaków oznaczających przejście dla pieszych z drogą rowerową. I jeszcze jak się zwróci takiemu uwagę to uważa, że to rowerzysta powinien uważać. Proponuję aby wyjechał tak na ulicę i powiedział temu co jedzie z pierwszeństwem, że to on powinien uważać.

  • Nic się nie znasz misiu. Cały rok jeżdżę tamtędy rowerem i bardzo rzadko ktoś mi wymusza. Tak, to ładnie się zatrzymują i ustępują. A zagapic się niestety każdemu może.

   • Pewnie jak jedziesz 5km/h to nie miałeś takiej sytuacji. Ja już na tej trasie miałem 2 razy kolizję, raz mi wyjechała babka przed nos, a drugi raz dostałem w tylne koło. Niektórzy robią to z premedytacją, patrzą się i stają ci przed nosem blokując przejazd, albo w ogóle się nie patrzą. Na trasie do Jabłonnej jest parę miejsc gdzie należy mieć podwyższoną czujność, np mur przy stacji przeglądów okresowych, wyjazd z myjni, sklepiki i itd.
    Dodam, że gdybym jeździł zgodnie z zasadą, że jak mam pierwszeństwo to jadę, to za daleko bym nie zajechał 😉
    Także, ograniczone zaufanie i oczy dookoła głowy!

    • czyli uważasz że mają ci ustępować, a ty nie powinieneś zwolnić. norma u bezmózgich rowerzystów. wyjeżdżając tą drogą widoczność jest ograniczona i wystarczy też rowerem zwolnić. a nie liczyć że będziesz jechał 15 czy 20 na godzinę i ktoś magicznie zobaczy że pedalarz się rozpędził. myślenie jest wymaganie nie tylko za kierownicą auta ale i u pedalarzy i pieszych.

    • A ile powinieneś jechać gdy dojeżdżasz do skrzyżowania? Kto ci każe tym rowerem zachrzaniać? Dojeżdżając drogą dla rowerów do skrzyżowania (a takim jest przecież wyjazd z posesji) masz obowiązek zwolnić i koniec dyskusji.

 2. Czekam na podsumowanie roku ilu to trupów i kalek naprodukowały rowery i motorowery elektryczne tzw.: hulajnogi.

  • Przecież to użytkownicy pojazdów powodują kolizje i wypadki lub „groźnie wyglądające zdarzenia” a nie pojazdy przez nich powożone…

 3. No masz niestety rację ,ale poza kodeksem drogowymi i poza kolesiami , układami i znajomościami powinno być prawo moralne i ludzki rozsądek i gdy by to ludzie stosowali to ten na autostradzie nie uderzył by w ludzi przy 300 tu milimetrach,bo jego koledzy i rodzina w policji by mu powiedzieli , słuchaj chłopie nie jeździj po 300 kilometrów autostradą w nocy bo kogoś zabijesz,bo mandatu nie mogli mu dać ,bo jak można dać mandat koledze i rodzinie,mogli go chociaż pouczy c

 4. Do Piotrka

 5. Sorry nie do Piotrka tylko do Proroka

 6. No Prorok kolizji drogowych i wypadków by nie było gdy by ludzie ponad kodeks drogowy mieli ludzki rozsądek,oczy dookoła głowy, tolerancję i życzliwość,a niestety dużo kierowców stosuje jedynie kodeks drogowy. I nienawiść i egoizm.Pozdrawiam kierowcę dziś w Panasowce, niezwykle życzliwy ,grzeczny człowiek na stacji paliw

 7. Wiejski wiraszka

 8. Do wypadku by nie doszło gdyby nie robili tej śmiesznej drogi rowerowej.

  • Dokładnie. Ci rowerzyści myślą (nie wiem z jakiego powodu), że to jakiś tunel, który nie przecina innych dróg.

Dodaj komentarz

Z kraju