Wyjątkowa akcja ratunkowa. Ruszyli na pomoc potrąconej sarnie

Świadkowie, przypadkowi kierowcy, rowerzysta, a nawet załoga karetki pogotowia ratunkowego. Wszyscy ratowali życie sarny potrąconej na jednej z lubelskich ulic.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu na ul. Diamentowej w Lublinie. W rejonie przejścia dla pieszych za skrzyżowaniem z ul. Krochmalną, samochód osobowy potrącił sarnę, która wybiegła nagle na jezdnię od strony torów kolejowych. Choć zwierzę zostało uderzone bokiem pojazdu i lusterkiem, zostało ranne.

Na pomoc ruszyli świadkowie zdarzenia. Po chwili zaczęli się zatrzymywać kolejni kierowcy, a także karetka pogotowia ratunkowego. Wszystko wyglądało bardzo poważnie. Momentalnie w naszej redakcji rozdzwoniły się telefony. Kierowcy zgłaszali, że doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych, oraz prowadzona jest reanimacja.

– Widać było zbiegowisko, dobiegały kolejne osoby, ktoś rozwijał bandaże, ktoś inny rozkładał folię życia. Obok przejścia leżał zaś rower i kask. Myślałem, że potrącony został rowerzysta – wyjaśniał nam jeden z czytelników. Podobnych sygnałów otrzymaliśmy wiele.

Potrąconej sarnie udało się pomóc, zaopiekowali się nią lekarze weterynarii. Została ona przetransportowana do Kliniki Centrum Małych Zwierząt w Lublinie.

(fot. nadesłane)
2017-05-08 17:35:22

Zobacz również

52 komentarze

 1. wysoka jakość

  a śmigłowiec LPR?był?

 2. BRAWO! Dobrze się czyta o normalnych ludziach.

 3. Brawo!!!

 4. Skoro miasto się rozrasta zabierając naturalne tereny zwierzętom to one coraz częściej pokazują się tam gdzie nie powinno ich być. To my jesteśmy intruzami nie one.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika