Wydłubali jeżowi oczy zapałkami. Apel policji do osób, które mogą pomóc w zatrzymaniu sprawców (wideo)

Policjanci z Zamościa poszukują sprawców okaleczenia jeża. Zwierzę z wydłubanymi oczami trafiło pod opiekę Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt prowadzonego przez Stowarzyszenie Leśne Pogotowie w Skrzynicach Drugich.

Kilka dni temu pisaliśmy o okaleczonym jeżu, który z wydłubanymi oczami został przywieziony do mieszczącego się w okolicach Lublina Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt prowadzonego przez Stowarzyszenie Leśne Pogotowie.

Zwierzę do ośrodka przywiózł mężczyzna, który będąc z psem na spacerze zauważył młodych chłopców, którzy na jego widok uciekli. W miejscu, gdzie wcześniej byli młodzieńcy zobaczył zakrwawionego jeża. Postanowił pomóc zwierzęciu i zawiózł go do ośrodka. Mężczyzna relacjonował, że sytuacja miała mieć miejsce na nieużytkach znajdujących się w okolicach Zamościa.

Policjanci z Zamościa poszukują sprawców, którzy w okrutny sposób okaleczyli bezbronne zwierzę. Ustalają również miejsce i okoliczności popełnienia tego przestępstwa. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, jeśli ktoś znęca się ze szczególnym okrucieństwem grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Apelujemy do wszystkich, którzy mogliby pomóc w odnalezieniu sprawców, do wszystkich którzy posiadają wiedzę na temat okoliczności związanych z tą sprawą i prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zamościu pod numerem telefonu 84 677-14-22 (od 7.30 do 15.30) lub całodobowo: 84 677-14-17 lub 84 677-14-62. Wszelkie informacje można przekazywać także drogą mailową: [email protected]

(fot. wideo Stowarzyszenie Leśne Pogotowie – Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt)

Zobacz również

45 komentarzy

 1. Wydłubać oczy tym sku…lom, zanim zaczną znęcać się nad ludźmi.

  • Studętkom jezdem, to wiem, że...

   Jak możesz !!! Przecież to „człowieki”, nasza przyszłość Narodu !!!

   Wyobraźcie sobie jak taki „człowiek” dorośnie… zostanie np. sędzią, czy chociażby wójtem, albo i posłem… (nie daj Boże prezydentem, czy arcy księdzem )

   • Na bank prawnikiem albo politykiem :)) predyspozycje jak widać ma…. jak mu się noga powinie.. to jedynie bandytą – za który wariant trzymać kciuki????

    • za bandytą bo tu jest nikła ale szansa ze trafi do więzienia… ale to i tak mniejszy koszt dla nas niż utrzymywanie pasożytniczych polityków…

     • W rzeczy samej. W biografiach masowych morderców i innych zwyroli zawsze piszą że zaczynali od zwierzątek. Oby wpadli wcześniej zanim się ,, rozwiną ,,

    • bank z pisu,bo oni lubią do zwierząt strzelać

  • DOKLADNIE TAKIE POWINNO BYC PRAWO ! Jak dawniej oko za oko . I publiczne egzekucje mordercow i gwalcicieli a zlodziejom sie odrabywalo reke PROSTE I SPRAWDZONE !!!

  • A najgorsze jest to, ze te ludzkie smieci pewnie sa dumne z tego, co zrobily.

 2. Do mnie z nimi. Dół już czeka.

  • No to nam rośnie „przyszłość narodu”… dalej wspierajcie patologię wszystkim + … niech się mnoży na chwałę bożą…
   Nie jestem w stanie zrozumieć co takim zwyrodnialcom siedzi w głowie żeby tak potraktować jakąkolwiek istotę…!!!

 3. Po co dół? Wydłubać i wypuścić, niech żyją. Męka przez całe życie

 4. Drodzy oprawcy! Mieliście odwagę znęcać się nad słabszym zwierzęciem. Teraz miejcie odwagę zgłosić się na policję.

  • Odwagę to mają rodzice co biorą 500+,bo za takie wychowanie gówniarzy to powinni teraz płacić ośrodkowi dla zwierzaków po 500 z własnej pensji co miesiąc aż do ukończenia 18 ski synalka oczywiście po odebraniu w trybie natychmiastowym tych wszelkich państwowych plusów.W końcu byłoby „coś za coś”,a nie”dają to biorę” a samo się wychowa.

   • Pełna zgoda – tylko taka drobna uwaga -obstawiam, że to raczej dzieciaczki Janusza lub Grażyny biznesu. Owo 500+ biorą zapamiętale, chociaż strasznie ich wkurza bo zmusiło do płacenia więcej podludziom… Tacy wychowują dzieciaczki w pogardzie do biedniejszych i słabszych -to jak mają pociechy traktować zwierzęta???

  • Wydlubanie oczu to zadna odwaga. A ci nastolatkowie to zasr….ane tchorze, wiec nie licz na to, ze ktos sie przyzna. Tym bardziej ze widza, jak bardzo ludzie nimi gardza.

 5. „Nieużytki w okolicach Zamościa” to dosyć ogólnikowe. Gdzie konkretnie, bo wiadomo, że przestępcy to jakaś lokalna dziatwa mieszkająca góra kilometr od miejsca zdarzenia.

 6. Matki albo raczej madki pewnie zadowolone z synkow.

 7. ZNALEZIENIE TYCH BYDLAKÓW TO PRIORYTET DLA NORMALNYCH LUDZI – NAWET JAK TO TWÓJ KREWNY ZAPROWADŹ BYDLAKA DO SĄDU

 8. Odnależć i połamać łapy tym skur….om.

 9. Gdybym wiedział kto to, to w tym przypadku wyjątkowo nie poinformowałbym policji. Wydłubać gały śrubokrętem sam bym dał radę.

  • Po co wydłubywać oczy. Lepiej takie ścierwo społeczne skierować do pracy przymusowej. Dla takich ludzi należałoby zrobić swoiste miejsca przymusowej ciężkiej pracy np w kopalni, gdzie za miskę ryżu musieliby zapiep**** przez powiedzmy 10-20 lat.

 10. tym bohaterom wsadziłbym rozgrzaną lokówkę w żopę.

 11. Gdzie byli rodzice tych patologicznych dzieci? Chlali wódę czy liczyli kasę z 500+ ? Za młodego kiedyś różne rzeczy się robiło, ale żeby tak okaleczać zwierzęta to tylko potrafią sadyści, dodam że w tym przypadku młodociani sadyści. Powinni w szkole chłostać na gołą dupę i to tak żeby cała szkoła widziała może to akurat czegoś by innych dzieciaków sadystów na przyszłość nauczyło.

 12. Widać teraz czego i jak uczy szkoła i rodzice tych dzieci. Za młodego kiedyś różne rzeczy się robiło, ale żeby tak okaleczać zwierzęta to tylko potrafią sadyści, dodam że w tym przypadku młodociani sadyści. Powinni w szkole chłostać na goły tyłek i to tak żeby cała szkoła widziała może to akurat czegoś by innych dzieciaków sadystów na przyszłość nauczyło.

  • ” Za młodego kiedyś różne rzeczy się robiło, ale żeby tak okaleczać zwierzęta..” cóż.. zwyrole byli zawsze.. dawno temu 17 latek piekł żywcem kota w ognisku… okazało się że synio milicjanta – tata nie widział problemu – no może taki ze ktoś marudzi…

   • „dawno temu za górami za lasami”… Ja obstawiam że to pokolenie netu… Co ma szkołą do tego…? Natomiast rola rodziców kontrolować co „dziatwa” widzi i naśladuje w necie…!

 13. może mała nagroda to jeden drugiego wsypie , jeżeli było tam kilka osób to tylko kwestia czasu jak wyjdzie najaw

 14. Ja pindole.
  To tylko jeż a cześć się produkuje jakby nie wiadomo co się stało.
  Co roku leżą ich dziesiątki rozjechanych.
  Czemu żaden się nie zatrzyma i nie sprawdzi czy się żyje czy co.
  Tylko nagle zza monitora wielcy żałobnicy i msciciele od siedmiu boleści.

 15. Niestety, ale tacy jak ty powinni zostać poddani natychmiastowej utylizacji.

 16. Ty jednak jesteś głupszy niż ustawa przewiduje, jedź tam to może i tobie coś wydłubią żeby do baniaka dotarło co zrobili.

 17. Kiedyś przyłapaliśmy z kumplem jak facet kopał psa którego związał linką. Z wielką przyjemnością złamaliśmy mu noge…

 18. Podajcie nazwę miejscowości, bo dotąd tylko czytamy, że pod Zamosciem

 19. Biedny jeż, za coś takiego powinna być publiczna chłosta konkretnym batem żeby skóra na plecach gnojom pękła.

 20. mamusie są dumne,że takich śmieci urodziły

 21. Jak czytam o takich małych zwyrodniałych [email protected]***@@*** to sądzę, że słusznie byłoby zapraktykować metodę OKO ZA OKO…

 22. ścierwo przechodzi ale d…il już nie brawo redakcja

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej