W najbliższą środę zmiana organizacji ruchu na ul. Diamentowej

Od 18 września, czy w najbliższą środę, nastąpi kolejna zmiana organizacji ruchu na ul. Diamentowej. Ma ona związek z trwającym remontem wiaduktu kolejowego.

W dniu 18 września, w najbliższą środę, zostanie otwarty chodnik i ścieżka rowerowa po stronie ul. Medalionów w rejonie wiaduktu kolejowego na ul. Diamentowej, a zamknięte zostaną chodnik i ścieżka rowerowa po stronie wlotu ul. Krochmalnej i ul. Wrotkowskiej.

Dodatkowo zostanie wprowadzona zmiana oznakowania w rejonie wiaduktu kolejowego. Będzie wykonywana przewiązka przez pas zieleni przed wiaduktem kolejowym od strony ul. Jana Pawła II.

Zostaną zamknięte na obu jezdniach pasy prawy i lewy, a ruch będzie się odbywał pasem środkowym.

(fot. lublin112.pl)

11 komentarzy

 1. Lepiej zamieścić jakąś grafikę zmian bo wg tekstu trudno sobie to wyobrazić…. Opis zmian jak rebus.

 2. Co to jest przewiązka?

  • Przewiązka – miejsce przejazdu między dwoma jezdniami na drodze ograniczonej barierkami ochronnymi wzdłuż jezdni. Na autostradach przewiązka jest zamknięta barierkami ochronnymi, rozmontowywanymi w nagłych przypadkach np.: spowodowanych korkami związanymi z wypadkiem, umożliwiająca zawrócenie kierującym pojazdami.

 3. Wieczne problemy kolejarzy, najpierw wybiorą jakiegoś dziada do zrobienia dokumentacji przetargowej (tunel na Kunickiego ) , potem wykonawcę poniżej kosztów materiałów, a na koniec są zdziwieni że remont przerwany, a my bujamy się trzeci rok jednym pasem.

 4. Czy ktoś wie kiedy prace zw. z wiaduktem zostaną ukończone? Kiedy można będzie poruszać się wszystkimi pasami? Na kiedy jest wyznaczony termin wykonania robót?

  • Też jestem ciekawy. Pojawiały się wzmianki, że prace będą trwały rok, ale pełna przejezdność według mnie prawdopodobnie będzie wcześniej. Mnie zastanawia jeszcze jedna sprawa. Czy w trakcie tego roku będzie burzony i robiony drugi wiadukt. Bo może się okazać, że skończą to co jest już zburzone i po kilku miesiącach kolej przystąpi do remontu drugiej części czyli kolejne lata z utrudnieniami.

 5. Kiedy zas..ane PEO skończy ten remont? Żuk zamiast Górkami Czechowskimi zajmij się wiaduktem. Obywatele są ważniejsi od kolegów!

  • Nie wiem, czy jesteś świadomy/a, choć po wypowiedzi nie podejrzewam o to, że remont jest wykonywany przez PKP i miasto, oprócz stania w korkach, nie ma z nim nic wspólnego.

 6. Ciekawe, jak długo jeszcze będziemy jeździć przez nowy wiadukt 40/h, jednym pasem. Inwestycja na skalę europejską, realizacja prowincjonalna!!!!! Codziennie korki, a nie tak miało być!!!!

 7. Ciekawe, jak długo jeszcze będziemy jeździć przez nowy wiadukt 40/h, jednym pasem. Inwestycja na skalę europejską, realizacja prowincjonalna!!!!! Codziennie korki, a nie tak miało być!!!!
  Do tej pory, to farsa jakaś jest!!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki