Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wycinali katalizatory z aut, kradli akumulatory i paliwo

Chełmscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzieże i włamania. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 13 tys. złotych.

W miniony weekend chełmscy policjanci podczas patrolu, na jednej z ulic Chełma, zauważyli otwarty pojazd, z którego wysiadło dwóch mężczyzn. Obaj następnie oddalili się. Mundurowi znaleźli w pojeździe katalizator od innego auta i narzędzia służące do kradzieży.

W związku z tym zdarzeniem funkcjonariusze zatrzymali na początku tygodnia 26-letniego mieszkańca Chełma. Jego 19-letni kompan, który się ukrywał, wpadł w ręce policjantów wczoraj. Jak się okazało, mężczyźni pod koniec lutego ukradli trzy katalizatory z samochodów zaparkowanych na chełmskich osiedlach.

Łupem złodziei padły też cztery akumulatory i paliwo z pojazdów ciężarowych, opony z felgami i glebogryzarka. Młodszy był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Z kolei starszy będzie odpowiadał w warunkach recydywy, w przeszłości był karany za podobne czyny. Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na kwotę ponad trzynaście tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty, zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5, zaś za kradzież z włamaniem do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Chełm)

5 komentarzy

  1. Takie to „chełmskie” ?

  2. Może to ci sami co w puławach robotę robili.

  3. Co to zmieni ich zatrzymanie??? Tylko przez jakiś czas nie będą kradli.Tylko natychmiastowa wymierzona kara bolesna , bardzo bolesna i długa będzie skuteczna.

  4. lać pasem na gołe poslady aż im te głupote wybije z organizmu

  5. Co będą robić jak wyjdą z pudła? Jakie są dla nich perspektywy? Jak działa w PL resocjalizacja?