690 680 960

Wyciął drzewo z cudzego lasu. Dąb będzie go kosztował kilka tysięcy złotych

Włodawscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który dokonał wycinki, a następnie kradzieży dębu z lasu mieszkańca gminy Urszulin. Wstępnie straty zostały oszacowane na około 4 000 złotych.

Włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca gminy Urszulin o wycince, a następnie kradzieży dębu z jego lasu. Wstępnie straty zostały oszacowane na około 4 000 złotych.

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa, którym okazał się 69-letni mieszkaniec gminy Urszulin. Śledczy przedstawili mu zarzut wyrębu drzewa i kradzieży. Mundurowi odzyskali skradzione drewno, które zostało już poddane obróbce.

Za dopuszczenie się wyrębu drzewa z lasu w celu jego przywłaszczenia oraz kradzież zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz nawiązka w wysokości podwójnej wartości drzewa.

(fot. Policja Włodawa)

12 komentarzy

 1. widziałem ptaka cień

  no … powiem wam że w środowisku związanym z usługami dla DGLP aż huczy od jakiegoś czasu w internetach. Tu będzie działo się wiele. mam na myśli ogólnie tę branżę drzewną.

 2. Mniej prawdziwy, ale Polak (!)

  Wyciął drzewo z cudzego lasu… pewnie przyzwyczajony i pamięta czasy kiedy ponoć wszystko było nasze…

 3. to na ile lat więzienia należałoby skazać Ziobrę jako nadzorcę lasów państwowych za wyrżnięcie kilkuset hektarów lasów w powiecie Włodawa. Były tam duże i dzikie skupiska leśne, mieszkało mnóstwo zwierzyny, ludzie mogli jeździć na grzyby, spacery po tych lasach dawały zastrzyk świeżego powietrza, a teraz jak Ziobro kazał wycinać wszystko i wszędzie gdzie się da i nie da pozostało po tych lasach jedynie smutne wspomnienie. Bandyci wyrzynający lasy powinni również pójść do pierdla , Ziobro na co najmniej 25 lat a robotnicy Ziobry na 10 lub więcej.

  • tam będzie tajna baza systemu antyrakietowego – siedź cicho! A ile aut się rozbiło o tą cudowną zwierzynę? Ilu się zabiło omijając nieudolnie? Wszystkie powinny być wybite to szkodniki, zero pożytku.

   • Doprecyzuję należy wybić wszelką dziką zwierzynę, Wszelką. Rozumiecie? Wszelka zwierzyna ma być wybita. Wtedy nie będzie potrzeby utrzymywać myśliwych. Bo nie będzie na co polować. Apeluję wyrżnijmy całą dziką zwierzynę,

 4. Lasy Państwowe są prywatną firmą bez nadzoru Państwa. Przerost biurokracji i utrudnienia dla ludności w korzystaniu z lasu. Chamskie mandaty za wjazd na grzyby, ryby czy spacer.

  • Dodam tylko, że są dwie narracje. Jedni twierdzą że lex Szyszko jest ok, inni mają za złe. Wycinanie drzew bez rozmysłu bez planu jest głupie.

 5. To cud, że policja zainteresowała się tematem a drugi cud, że znaleźli sprawcę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bezpłatne warsztaty Know Hau w Strefie Psa w SKENDE
51. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” 2022
Zaproszenie na terenową akcję poboru krwi – 19 sierpnia
Piknik „Kwiaty we włosach” dla najstarszych mieszkańców Lublina
175. rocznica urodzin Bolesława Prusa