Wychylił się z łódki, aby wyciągnąć rybę, po chwili był już w wodzie. Na pomoc ruszyli strażacy

Z pewnością nie tak wyobrażał sobie wypad na ryby 51-latek, który udał się na jedno z jezior w naszym regionie. Z wody musieli wyciągać go strażacy.

W sobotę około godziny 8:30 służby ratunkowe zostały zaalarmowane, że w miejscowości Stara Jedlanka w gminie Uścimów w powiecie lubartowskim do jeziora z łódki wypadł mężczyzna. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 51-latek wybrał się na ryby na Jezioro Ściegienne. Łowił z łódki. W pewnym momencie złapał rybę i wychylił się, aby wyciągnąć ją podbierakiem. Wówczas stracił równowagę i wpadł do wody.

-Mężczyzna cały czas trzymał się łódki, która nie uległa przewróceniu. Strażacy wykorzystując swoją łódź dotarli do 51-latka, a następnie wyciągnęli go na brzeg – wyjaśniała nam podkom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Pechowy wędkarz o własnych nogach udał się do karetki, w której został zbadany przez ratowników medycznych. Okazało się, że nic mu się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. o czy na ???

 2. Od razu naje…

 3. Jedno ręką trzymał się łódki , drugą trzymał rybę w podbieraku , to tak jak ten co pracował przy betoniarce , złapało łopatę i kręciło 360 stopni zamiast póścić to trzymał i latał za łopatą , jeden i drugi mają wartości inne niź źycie.

 4. To co on za rybę złapał ? Merlina ?…

 5. Do redakcji ,a nie lepiej było by pisać w nagłówku Stara Jedlanka ,czyli tam gdzie faktycznie zdarzenie miało miejsce ,niż wprowadzac w błąd i pisać Lubartów ? Tyle razy już o to prosiłem i zwracałem uwagę ale jak widać redakcja jest niereformowalna

  • Tak jak już wielokrotnie informowaliśmy, na prośbę czytelników materiały są przyporządkowane do danego powiatu. Zdarzenie miało miejsce w powiecie lubartowskim dlatego też jest Lubartów. Nie oszukujmy się, znaczna część czytających to osób, niekoniecznie będzie wiedziała gdzie znajduje się miejscowość Stara Jedlanka. Tak przynajmniej od razu wiadomość że jest to powiat lubartowski.

 6. A rybę wyciągnął?

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…