Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wycelował w listonoszkę i kazał jej zostawić awizo. Tłumaczył, że to wszystko „dla żartów”

Policjanci zatrzymali 32-latka z gminy Sawin, który przy użyciu przedmiotów przypominających broń groził listonoszce. Kobieta przyniosła mężczyźnie przesyłkę, jednak ten wycelował w nią i zażądał, aby zostawiła awizo. Za kierowanie gróźb grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce na jednej z posesji w gminie Sawin w powiecie chełmskim. Pokrzywdzona relacjonowała policjantom, że miała do doręczenia przesyłkę skierowaną do jednego z mieszkańców.

Kiedy listonoszka weszła na teren posesji zobaczyła mężczyznę, który miał przy sobie przedmioty przypominające broń. Celując w jej kierunku zażądał, aby zostawiła awizo. Używając w dodatku wulgaryzmów kazał jej natychmiast opuścić podwórko.

Funkcjonariusze udali się na miejsce i zatrzymali mieszkającego pod wskazanym adresem 32-latka. Zabezpieczyli również dwie jednostki broni, które posiadał w domu.

32-latek usłyszał już zarzuty kierowania gróźb, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że było to „dla żartów”. Zabezpieczone militaria zostaną poddane badaniom przez biegłego w zakresie balistyki.

(fot. Policja Chełm)

20 komentarzy

  1. I przez takich …. prawdziwi pasjonaci cierpią, a redachtory znów od broni wyzywają.

  2. Brak słów.
    Co to za listonosz, przecież oni zawsze zostawiają avizo a nie noszą paczki?

  3. To dopiero poczatek, jak zaczna pytac czy ludzie placa abonament , to sie zacznie

Z kraju