Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Dwie osoby ciężko ranne (zdjęcia)

Starszy mężczyzna walczy o życie, stan jego małżonki jest lepszy, jednak kobieta również odniosła ciężkie obrażenia ciała. To skutek wybuchu gazu w jednym z budynków w gminie Dzierzkowice.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 21 w miejscowości Dzierzkowice-Podwody w powiecie kraśnickim. Służby ratunkowe zostały powiadomione o wybuchu i pożarze na terenie jednej z posesji. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów strażaków okazało się, że pali się budynek mieszkalno-gospodarczy o konstrukcji murowanej. Pożarem objęta była część mieszkalna jak też dach na części gospodarczej. Po ugaszeniu ognia stwierdzono, że budynek jest znacznie zniszczony, zawalone były m.in. stropy.

Przebywające w środku dwie osoby w wieku ok. 80 lat zdołały wyjść na zewnątrz przed przybyciem służb ratunkowych. W ciężkim stanie, z licznymi oparzeniami ciała, zostali oni przetransportowani do szpitala. Wstępne ustalenia wskazują, że doszło tam do wybuchu gazu, który ulatniał się z nieszczelnej instalacji pomiędzy butlą a kuchenką.

W akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów straży pożarnej z JRG w Kraśniku oraz OSP Dzierzkowice Rynek, Dzierzkowice Wola, Urzędów i Ludmiłówka. Działania trwały kilka godzin.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Frytki z makiem

    Ale.pirdxyklo wycofać gazy z domow

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności