Wszedł przed jadącego volkswagena. Pieszy miał ponad 2,5 promila

W minioną sobotę w miejscowości Klikawa doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło w sobotę w nocy w miejscowości Klikawa w powiecie puławskim. Policjanci przyjęli zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-latek chcąc przejść na drugą stronę jezdni, wszedł wprost przed nadjeżdżający samochód osobowy marki Volkswagen. Doszło do potrącenia mężczyzny.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował 36-latka z poważnymi obrażeniami do szpitala. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Jak się okazało pieszy miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Po badaniach mężczyzna pozostał w szpitalu. Kierowca volkswagena, 19-latek z gm. Wilków był trzeźwy, nic mu się nie stało.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

4 komentarze

  1. Dyrdymałko Eustachy

    Gdyby to była wina kierowcy, to by mu prawo jazdy zabrano, więc może odwracając , temu pijusowi zabrać prawo chodzenia…

  2. Jak widzę pijanego przy drodze, noga mi bezwiednie leci na hamulec. Ten kierowca nie wiedział jak wygląda pijany na drodze.

  3. Pijany wsiór powinien pokryć wszystkie koszty ze swojej kieszeni.Łącznie z kosztami przyjazdu służb ratunkowych z hospitalizacją włącznie.Do tego jeszcze zadośćuczynienie dla kierowcy.Zaraz odezwą się obrońcy pieszych typu franio,aaron i im podobni.

  4. Szkoła Frania, nieważne w jakim stanie, ale na jezdni to pieszy najważniejszy. Nie ważne też że jezdnię zostały stworzone do JEZDZENIA a nie do chodzenia. Brawo Franiu, pikuś na pewno jest co teraz wdzięczny za rady.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!