690 680 960

Wstali rano, zobaczyli blokady na kołach. „Zgłoszenie dotyczące nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów wpłynęło od mieszkańca” (zdjęcia)

Kilku mieszkańców ul. Szczytowej dzisiaj rano zastało na kołach swoich pojazdów blokady straży miejskiej. Wszystko przez to, że pozostawili swoje samochody za zakazie parkowania. Strażnicy miejscy interweniowali tam po wieczornym zgłoszeniu od jednego z mieszkańców.

Jedna z naszych Czytelniczek w środę rano poinformowała nas, że kilka pojazdów zaparkowanych na ul. Szczytowej posiada na kołach blokady. Jak się okazało, na miejscu interweniowała straż miejska i funkcjonariusze założyli blokady na koła samochodów, których kierowcy zaparkowali je na zakazie.

Jak twierdzi Czytelniczka, mieszkańcy od wielu lat parkowali tam bez problemu swoje pojazdy. Przejeżdżała śmieciarka, straż pożarna oraz inne wielkie auta i nigdy nie było problemu. Co więcej, w rejonie tym jest mało miejsc do parkowania i każda wolna przestrzeń jest wykorzystywana do pozostawienia pojazdu, jednak bez utrudnienia przejazdu innym. Po akcji straży miejskiej część sąsiadów miała rano problem, ponieważ nie mogła odjechać.

O sprawę zapytaliśmy Urząd Miasta Lublin. Jak się okazuje znak zakazu zatrzymywania się i postoju po obu stronach ul. Szczytowej od strony ul. Wyżynnej został postawiony na wniosek Rady Dzielnicy Czuby Południowe, w związku z licznymi prośbami składanymi przez mieszkańców oraz reprezentujących ich zarządców, a także zgodnie z przeprowadzoną wizją lokalną.

– W wizji lokalnej oraz na spotkaniu z mieszkańcami w dniu 7.11.2019 r. uczestniczyli przedstawiciele Straży Miejskiej, Komendy Miejskiej Policji oraz Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością. Głównym argumentem wnioskujących było wyeliminowanie parkowania na wzniesieniu, co pozwoli uniknąć niebezpiecznych zdarzeń drogowych występujących na tej ulicy. Przed ustawieniem znaku bardzo często zdarzały się tu wykroczenia polegające na parkowaniu w obrębie skrzyżowania i na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych oraz oznakowaniu poziomym linii podwójnej ciągłej, co jest nie tylko niezgodne z obowiązującymi przepisami, ale również stwarza niebezpieczeństwo dla mieszkańców. W związku z tym, 18 lutego zgodnie z Uchwałą Rady Dzielnicy Czuby Południowe podjęto decyzję o wprowadzeniu organizacji ruchu w zakresie ograniczenia zatrzymania i postoju na ulicy Szczytowej. Organizację ruchu wprowadzono zgodnie z zatwierdzonym projektem – tłumaczy Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Strażnicy miejscy potwierdzają, że wczoraj mieli zgłoszenia od mieszkańca dotyczące nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Wszystko wygląda na to, że sami mieszkańcy informują straż miejską o tym, że inni mieszkańcy nie przestrzegają w tym miejscu zakazu parkowania.

– 16 czerwca o godz. 20:20 do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie od mieszkańca dotyczące nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów za znakiem zatrzymywania się przy ul. Szczytowej. Straż Miejska podjęła interwencję. Nie było to pierwsze zgłoszenie od mieszkańców dotyczące parkowania przy tej ulicy, wcześniejsza miała miejsce 9 czerwca. Dotyczyła parkowania pojazdów za znakiem zakazu zatrzymywania się – informuje Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Miasta Lublin.

 

(fot. nadesłane Monika – dziękujemy!)

131 komentarzy

  1. Polecam przejechać się na WETERANÓW tam jeździć to jest sztuka.

  2. pisiorscy sygnaliści

  3. Po drugiej stronie osiedla są dwa parkingi, wołami napisane WOLNE MIEJSCA, no ale wszyscy chcą mieć furę pod oknem. Jak budowali nowe bloki z garażami podziemnymi to chętnych na ich zakup jakoś nie było. Mieszkając w mieście trzeba się liczyć z takimi trudnościami i zamiast 4 pokoi może warto pomyśleć i kupić garaż lub miejsce postojowe !

  4. Zapewne osoba zgłaszająca to sąsiad nieposiadający auta, który chce pokazać innym, że jest górą …

  5. No i co z tego. Jak jest zakaz należy go przestrzegać. Jak kogoś nie stać na parking to niech wsiada do MPK

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas