690 680 960

Współpraca z tą firmą może zakończyć się fatalnie. Zamiast zyskać, można dużo stracić

Jedna ze spółek, zajmująca się poszukiwaniem inwestorów namawiając ich na przeprowadzenie transakcji na rynkach finansowych, została umieszczona na liście firm, którym lepiej nie powierzać swoich pieniędzy. Zamiast korzyści, bardziej można się spodziewać sporych strat.

Mająca swoją siedzibę w Krakowie, jednak działająca na terenie całego kraju spółka Iron Eagle, trafiła na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Ma to związek z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Chodzi dokładnie o prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia KNF.

Działalność ta ma polegać na namawianiu na zainwestowanie posiadanych oszczędności na rynkach finansowych. Problemem jednak jest to, że są to inwestycje niezwykle ryzykowne. Do tego spółka nie posiada wymaganej zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Oficjalnie Iron Eagle prowadzi tylko zwykłe call center.

Tymczasem jak pokazują przykłady, niedoświadczonych inwestorów namawia się zapewniając o możliwości osiągnięcia dużych zysków. Jednak w praktyce jest to praktycznie niemożliwe do osiągnięcia, a najczęściej obarczone bardzo dużym ryzykiem straty. Iron Eagle zostało założone w maju 2015 roku, a jej właścicielami są osoby o zagranicznych nazwiskach. Prezesem zarządu jest Rabi Hagai Haviv, wiceprezesami Simon Yohanan Yoni, Hezkia Sharon Haim oraz Hamami Regev.

(fot. pixabay.com)
2018-02-11 17:15:12

12 komentarzy

 1. Szalom i wszystko wiadomo.

 2. Nazwiska „czysto wieprzowe” w zarządzie firmy

 3. Tak słyszałem dziś

  W Krakowie mieszkało więcej Żydów niż w całej Francji to cytat z przemówienia Morawieckiego w Chełmie.

 4. Ja tam wolę w oszczędności zainwestowaç w firmę „na policjanta”Bo ta firma chyba nigdy nie zbankrutuje.?????

 5. oddaj do Torunia , albo dla bezdomnych a oni auta przekażą do Torunia

  • Jeszcze na głowę nie upadłem .(tyutau) mój cel jest pomóc dzieciom chorym na nowotwory.

 6. Przed Amber Gold też ostrzegali, a naiwniacy się rzucili jak głodne psy na kości. A teraz chcą, żeby całe społeczeństwo się na nich zrzuciło, bo ich „oszukali”.

 7. skoro mowia ze u nich duzo sie zarobi to dlaczego sami nie inwestuja?, to tak jak czego wróżbita nie pojdzie zagrac w totka

 8. Wilk z Kraśnickiej street??

 9. Nie wiem czy z tej ale kiedyś dzwonili do mnie i pięknie namawiali co to za zyski będą tylko im kasę powierzyć można się nabrać, ale wystarczy chwilę pomyśleć a najlepiej w internecie poczytać artykuły o tych „doradcach” jak ludzi oskubują i tylko problemy po tym zostają. Nie trzeba się nabierać nikt prawdziwy w łatwy sposób kasy nie da zarobić.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas