Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wraca temat budowy parku handlowego na Węglinie. Powstała spółka, która ma stworzyć projekt

Utworzona została spółka o nazwie Węglin Retail Park, pośrednio zależna od lubelskiego Interbudu, której zadaniem ma być przygotowanie projektu inwestycyjnego Retail Parku przy ul. Gęsiej w Lublinie. Firma ma się zająć także znalezieniem najemców.

Po dziesięciu latach od pierwszych informacji związanych z planami budowy centrum handlowego w rejonie ul. Jana Pawła II, Gęsiej i al. Kraśnickiej w Lublinie, po raz kolejny wraca temat inwestycji na tym terenie. Zaprezentowana przed laty koncepcja przewidywała, że powstanie tam obiekt Ilumina Park o powierzchni 55 tys. mkw z dwoma hipermarketami – spożywczym i budowlanym, salami kinowymi oraz setką butików. Wstępne koszty budowy kompleksu szacowane były na ćwierć miliarda zł.

Miała to być największa galeria handlowa we wschodniej Polsce. Interbud zakupił teren, jednak z inwestycji nic nie wyszło. Teren został podzielony i na poszczególnych działkach powstały Selgros, markety Bricoman Agata Mable i Decathlon, McDonald’s, stacja paliw oraz biurowiec z pasażem handlowym. Obecnie trwa budowa drugiego budynku biurowego. Później właściciel tego terenu planował w tym miejscu park handlowy, jednak inwestycja została odłożona w czasie.

Ostatnio została jednak utworzona spółka Węglin Retail Park, pośrednio zależna od lubelskiego Interbudu, który posiada w niej 20 proc. udziałów. Reszta, czyli 80 proc., należy do spółki Interbud – Apartments. Jej zadaniem ma być przygotowanie projektu inwestycyjnego Retail Parku i jego komercjalizacja. W czwartek Interbud Lublin zawarł ze spółką przedwstępną umowę sprzedaży działek o łącznej powierzchni ok. 27,8 tys. mkw. za cenę ok. 18 mln zł netto. Zgodnie z postanowieniami umowy, ostateczna sprzedaż gruntu pod budowę parku handlowego ma nastąpić w terminie do 30 czerwca 2021 r.

(fot. Google Street View)

7 komentarzy

  1. No super!! Małego i średniego polskiego przedsiębiorcę doić, zapraszać unijnych kolegów do robienia interesów. Stawiają supermarkety, aby sprzedawać zagraniczne towary. A produkcja maleje bo unijne przepisy zabijają polskie firmy. Brawo polscy urzędnicy, sorry sprzedawczyki!

  2. Puste ruchy dla inwestorów. Lublin jest przesycony galeriami handlowymi. Zwróćcie uwagę, że w każdej (z wyjątkiem Felina) jest mnóstwo wolnych lokali. W galerii na Elizówce kończą się zaraz pierwsze umowy i pewnie zwolni się sporo miejsca. Ceny za lokale są oderwane od rzeczywistości i nawet sieciówki nie wchodzą w nowe miejsca.

    • w którym miejscu na Elizówce jest jakaś galeria?

    • Sieciówki wchodzą w nowe miejsca jak są zwolnione z podatku, potem zwijają się i już.

    • Jak odpowiednia ilość tych lokali zacznie stać pustych, to może ceny z powrotem nawiążą do rzeczywistości. To akurat dobry rok, żeby zweryfikować pazerność.

  3. Może gdyby lublin nie stawiał na emerytów i studentów to miałby kto w tych galeriach kupować… Zwykły pracujący człowiek ucieka z lublina…

Z kraju