Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Na wolność wychodzi groźny przestępca. Chcą go izolować

Za miesiąc na wolność może wyjść mężczyzna, który odsiaduje wyrok za molestowanie nieletniego chłopca. Chcą go objąć izolacją od społeczeństwa.

Dyrektor Zakładu Karnego w Chełmie złożył do lubelskiego Sądu Okręgowego wniosek o zastosowanie wobec jednego z więźniów nowej ustawy o izolowaniu najgroźniejszych przestępców. Chodzi o skazanego na 3 lata 8 miesięcy pozbawienia wolności mężczyznę. Odsiaduje on wyrok za popełnienie czterech przestępstw, w tym trzech przeciwko wolności seksualnej oraz jednego przestępstwa kierowania gróźb karalnych. Jedna z tak zwanych innych czynności seksualnych została przez niego popełniona na nieletnim chłopcu.

Jak ustaliliśmy ze względu na to, że zbliża się termin możliwego opuszczenia murów więzienia przez mężczyznę, przechodzi on terapię pod specjalistyczną opieką lekarzy psychologów. Jednak istnieje ryzyko, że po wyjściu na wolność wróci on do popełniania podobnych przestępstw, wobec czego jest realne zagrożenie, że zagrożone jest bezpieczeństwo innych osób. Jednym z powodów jest to, że 39-latek ostatnich przestępstw dopuścił się w warunkach wielokrotnej recydywy, co oznacza, że poprzednie kilkukrotne wyroki oraz kary pozbawienie wolności a także działania wychowawcze nie przynosiły skutku w postaci zmiany jego zachowania.

Obecnie w chełmskim Zakładzie Karnym powołany został specjalny zespół specjalistów, którzy ocenią jakie istnieje ryzyko powrotu mężczyzny do zachowań zabronionych prawem, po jego wyjściu na wolność. Wniosek skierowany przeciwko niemu jest pierwszym tego typu jaki powstał na terenie województwa lubelskiego.

(fot. Straż Więzienna)
2014-02-05 21:58:50

9 komentarzy

  1. Odizolować i do jakiś obozów pracy z takim, do końca swojego marnego żywota!

  2. lepiej na sztywna cele go to juz nawet z tej puchy nie wyjdzie, ludzie z nim zrobia lad i pozadek a nie ich od wspolwiezniow izoluja bo zaraz by go zorali. mial by wiecej wackow w buzi niz sascha grey i bie jeden pies

  3. Popieram

  4. NA SZUBIENICĘ Z TĄ SZMATĄ !!!!

  5. nie ma lekarzy psychologów (chyba, że ktoś skończył i medycynę i psychologię), są za to lekarze psychiatrzy.

  6. A jak tzw. „inny” obywatel to nie będzie miał środków utrzymania, żadnego wsparcia socjalnego to wywinie byle jaki numer żeby wrócić do pierdla.

  7. Ogladalem jakiś czas,temu dokument o pedofilach, i tam byla,mowa ze sprawdza sie czy taki osobnik jest dalej chory poprzez zalozenie takiego urzadzenia na penisa które mierzy wzwód nastepnie puszcza sie materialy z np dziećmi i jest wtedy jasność.

  8. Jeśli by się zgodzić z Twoim zdaniem to trzeba by przyjąć, że większość takich „ojców”, czy „braci”, to pedały od momentu poczucia „powołania”, a reszta to pedofile walący konie do jakimś cudem przemyconych tam zdjęć dzieci.

  9. naboj kosztuje 2 zl a utrzymanie wieznia 3 tys miesiecznie. polska polityka. pozdrawiam