Wólka, Lublin: Trzy przedpołudniowe zdarzenia na drogach

Do trzech niebezpiecznych zdarzeń doszło na drogach Lublina i okolic w przeciągu dwóch godzin sobotniego przedpołudnia. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

O kolejnym zdarzeniu na przejściu dla pieszych gdzie tragicznie zginęła 19-latka powiadomili nas mieszkańcy Wólki. Około godziny 10-tej doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierująca samochodem osobowym maski opel jadąc w stronę Lublina zatrzymała się przed przejściem gdyż znajdowali się na nim piesi. Po chwili w tył opla uderzył ford, którego kierowca najprawdopodobniej nie zauważył ani pieszych, ani tego że jadący przed nim pojazd się zatrzymał.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Kierująca oplem została przewieziona do szpitala, jak nas poinformowano, nie doznała poważniejszych obrażeń.

Z kolei pod wiaduktem kolejowym na ulicy Diamentowej kierujący samochodem osobowym uderzył w metalowe barierki. Na miejsce przyjechała straż pożarna i policja. Kierowca nic się nie stało, jednak auto zostało poważnie uszkodzone. Strażacy zneutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Jak ocenili funkcjonariusze policji, kierowca w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad autem i uderzył w barierki.

Z kolei w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Tymiankową samochód osobowy potrącił pieszego. Jak ustalili funkcjonariusze policji, pieszy podczas przechodzenia przez oznakowane przejście został potracony przez jadącego w stronę Kraśnickiej opla. Pieszy został przewieziony do szpitala zaś funkcjonariusze policji ustalają okoliczności zdarzenia oraz dlaczego kobieta kierująca oplem nie zauważyła pieszego.

Zdjęcie ze zdarzenia z ulicy Diamentowej oraz informację przesłał nam czytelnik Ildefons. DZIĘKUJEMY !
null
null

(fot. nadesłane)
2014-01-04 18:33:28

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8066zł -0.18%
  • GBP 5.2908zł -0.14%
  • EUR 4.5829zł 0.17%
  • CHF 4.1809zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS