Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Alarm bombowy w Turce. Ładunek znaleziony podczas spaceru

Nietypowego znaleziska dokonał będący na spacerze mieszkaniec os. Borek w Turce. Na ziemi leżał domowej roboty ładunek wybuchowy.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 15 na terenie osiedla Borek w Turce pod Lublinem. W miejscu gdzie mieszkańcy bardzo często chodzą na spacery leżał domowej roboty ładunek wybuchowy. Jak poinformował nas czytelnik Damian, znalezisko zostało odnalezione przy skraju osiedla od strony Lublina, przy ulicy Akacjowej.

-Najpierw przyjechała policja, potem straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Teren został zabezpieczony. Tymczasem jak ustaliliśmy, funkcjonariusze policji ściągnęli na miejsce psa przeszkolonego w wykrywaniu materiałów wybuchowych, jednak nie okazał on dużego zainteresowania znaleziskiem.

–Jest to prawdopodobnie atrapa, którą jakaś nieodpowiedzialna osoba porzuciła w tym miejscu, jednak żeby mieć pewność, znalezisko zostanie zabezpieczone przez naszą grupę pirotechniczną a następnie przewiezione w bezpieczne miejsce gdzie zostaną przeprowadzone oględziny- wytłumaczono nam.

Znalezisko miał wyglądać bardzo realistycznie, było złożone z kilku tub, połączonych kolorowymi przewodami a do tego przyklejony za pomocą taśmy był telefon komórkowy. Działania na miejscu zakończyły się po ponad dwóch godzinach.

(fot. lublin112)
2014-01-04 19:13:36

Jeden komentarz

  1. … narobił zamieszania na dwie godziny.
    Chyba go zatrzymają, ale jak znam życie, g…no mu zrobią.