Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wojsko Polskie: Od 1 maja na drogach całego kraju będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych

W czwartek rano Wojsko Polskie poinformowało, że od 1 maja, na drogach niemal w całym kraju, będzie wzmożony ruch pojazdów wojskowych. Kolumny wojskowe obecne będą na drogach w związku z wojskowymi ćwiczeniami, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia.

W ramach ćwiczenia, od 1 maja do końca miesiąca, po drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami. Pojazdy biorące udział w ćwiczeniach najczęściej poruszać się będą w godzinach nocnych, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Jednak niektóre przejazdy będą odbywać się w ciągu dnia, a nawet w godzinach szczytów natężenia ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

– Chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności – apeluje Wojsko Polskie.

(fot. źródło WP)

18 komentarzy

  1. Wypożyczona TOJOTA

    Wykonam kurs boltem z lublina do warszawy za symboliczne 50 złotych. Nie posiadam prawa jazdy, mam 17 lat, ale trochę już śmigam. Chętnych na szybką przejażdżkę wypożyczoną toyotą hybrydową zapraszam na priv. Adrenalinka gratis !

  2. Ukraino dlaczego nie ostrzelacie obowdu kaliningradzkiego. Niech kacapy zobaczą co to śmierć swoich cywilów i zniszczenie infrastruktury cywilnej …. A nie tylko niszczą wasza ziemię i zabijają waszych rodaków… J…. Putina j… Ruskich…. Obwod kaliningradzki to też Rosja ostrzelać ich… Skur…..

    • Związanie ich sił i zasobów przez Nato(Chin też się boją) jest o wiele lepszym pomysłem. Na tą chwilę atak taki dałby ciekawe efekty(atomowe grzybki w ogródku). Dużo lepszym rozwiązaniem, na początku inwazji, w okolicach 5 dnia, była interwencja natowska na Ukrainie. Szansa była i szybko się zmyła. Obecnie, to co mamy(sytuacja statyczna nie jest), jest chyba najlepszym możliwym(w tej sytuacji) działaniem sojuszników Ukrainy.

Z kraju