Wojcieszków: Jechał kombajnem po alkoholu. Miał cofnięte uprawnienia z powodów zdrowotnych

Policjanci z Łukowa w sobotę zatrzymali 43-latka, który kierował kombajnem zbożowym mając w organizmie 0,7 promila. Mężczyzna dodatkowo miał cofnięte uprawnienia z powodów zdrowotnych.

W minioną sobotę policjanci z Łukowa, patrolujący drogi powiat, zatrzymali do kontroli drogowej kombajn zbożowy.

– Okazało się, że mężczyzna kierujący maszyną miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili też, że zatrzymany do kontroli 43-latek ze względów zdrowotnych miał cofnięte uprawnienia do kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi – informuje asp. sztab. Marcin Józwik z łukowskiej Policji.

Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

2016-07-25 14:56:19
(fot. pixabay.com)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. Zaczyna się… Żniwa i bezmózgowi kombajniści. Jestem ciekawy, czy w tym roku policja zacznie ścigać tych, którzy nie odpinają hedera na czas przejazdu drogą publiczną. W zeszłym roku potrafili jeździć z takimi ponad 4m, spychając innych użytkowników drogi na pobocze.

  • Najlepiej jakby ten heder tobie do d… przyczepili , pajac

  • Jakoś muszą przejechać, na polu nie zostawią hedera 😉 Jak jest miejsce to jadą poboczem.

  • Bezmozgowi kombajnisci mhm… Gratuluję Ci jeśli zjezdzasz na pobocze , jadąc kombajnem z jednego Pola na drugie co zajmuje dajmy na to 10 minut (2 km droga która poruszają się samochody raz na jakiś czas) reszta gruntowymi ,nie mówię o „głównej” to zdjecie i założenie hedra to dodatkowe 20 minut więc już jest 30 a czas na wagę złota jeśli nie ma pogody. Przez te 2-3 tygodnie kierowcy mogli by już ograniczyć emocje .. jak jadę i widzę samochód w lusterkach zjezdzam na pobocze i wyprzedza mnie tylko asfaltem . Każdy kombajnista tak robi , każdy się szanuje Ale jeśli Ty widzisz kombajn i uciekasz na pobocze to naprawdę szacun.

 2. W kraju który znajduje się w centrum Europy nie można w sposób zdecydowany walczyć z pijakami na drodze? Pokazują statystyki i artykuły zamieszczane w prasie że walka ta przypomina walkę z wiatrakami. Dzieje się tak w państwie które jak kiedyś powiedział jeden z polityków istnieje teoretyczne. W tym przypadku można się z nim zgodzić bo jak mniemam będąc przy państwowym korycie wiedział jak to państwo funkcjonuje. To że państwo istnieje w teorii pokazuje poszanowanie prawa przez społeczeństwo i kary jakie wg kodeksu karnego wydają sądy. Jeśli nie ma zdecydowanych kar które powinny odstraszać potencjalnych przestępców to można pomyśleć że, jest przyzwolenie państwa na podobne zachowania i łamanie obowiązującego prawa. Jeśli tak ma być i państwo nic z tym nie robi należy dać swoim obywatelom możliwość bronienia się przed przestępcami zarówno tymi na drodze jak i tymi którzy polują na.nasze mienie, zdrowie czy życie. Szanowni rządzący można lezec w środku Europy i mówić że jesteśmy Europejczykami ale poszanowanie i egzekwowane prawa mamy na poziomie państw trzeciego świata. Pozdrawiam Kisiel

 3. zabrać kombajn i niech kosą kosi przynajmniej w tym roku

 4. A może Państwo to MY i niech każdy się weźmie za siebie i robi co do niego należy, bo w biadoleniu to widzę większość jest mistrzami świata a w dobrych radach conajmiej mistrzostwo europy

 5. Jak powiedział janek nie lękajcie się i jeździe dalej.

 6. Polskie przepisy nakazują jazdę ze złożonym hederem.Można tylko rolnikom się nie chce.Zresztą to zazwycaj są biznesmeni co od pola do pola za kasę zasuwają.

  • A może lepiej jak by za darmo od pola do pola zasuwali całymi dniami ?

  • Biznesmeni fakt pieniądz ładny na tym jest Ty tego nie poczujesz , nie chce się ? Może po prostu nie w każdych miejscach można ? Nie wszędzie jest równo żeby odpiac heder na wózek i założyć , zastanów się to tak jak Ty byś łamał przepisy jadąc samochodem to samo , a neo przepraszam ty jesteś święty . Ps. Ty pewnie nie „zasuwasz” za kasę .

 7. Ramona -takie odpinanie i przypinanie hederu w bizonie to strata około godziny a jeśli chodzi o biznes to lepiej nie pisz o rzeczach których twój zapyziały cieciowsko-mieszczański móżdżek ni ogarnia

 8. 1km przejazdu po drodze publicznej z pola do pola i odpinać heder. Jak widzę w lusterku, że jedzie jakiś jaśnie Pan to zjeżdża się na pobocze. Gorzej jak jest nie ład przy tych drogach. Krzaki wrośnięte prawie na jezdnię, gałęzie itp. wtedy trzeba przyblokować drogę, żeby znaleźć lukę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online