Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wohyń: Skażona woda w rurociągu, informacja w Internecie. – Co z plakatami, ulotkami?

Na terenie gminy Wohyń doszło do skażenia wody bakteriami grupy coli. Informacja o tym została opublikowana w Internecie. – Co z osobami, które nie korzystają z Internetu? Nie można było ostrzec ludzi z pomocą ulotek lub plakatów – pyta nasz Czytelnik.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radzyniu Podlaskim informuje odbiorców wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Wohyń, że woda jest warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi. Zgodnie z zaleceniem PSSE woda nadaje się do picia, przygotowywania zimnych napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych i sztućców, szorowania zębów, mycia rąk i ciała, do kąpieli jedynie po przegotowaniu.

Woda z kranu może być używana do celów sanitarno-higiennicznych tj. prania, sprzątania, spłukiwania toalet. Administrator sieci ZK Pryzmat uruchomił już procedury naprawcze. Komunikat powyższy dotyczy skażenia wody w miejscowościach Wohyń, Bezwola, Bojanówka i Planta.

– Jestem mieszkańcem miasta Wohyń i wczoraj od znajomych dowiedziałem się, że w wodociągu w Wohyniu wykryto bakterie Coli. Szukając potwierdzenie oficjalnego udałem się pod Urząd Gminy Wohyń. Było to w godzinach wieczornych, jednak na tablicy ogłoszeń brak było tego typu komunikatu. Dziś na stronie UG Wohyń znalazł się komunikat. Czy urzędnicy tam zatrudnieni nie zdają sobie sprawy, że nie każdy mieszkaniec z Wohynia korzysta z Internetu codziennie. Czy powyższej informacji nie można było rozpowszechnić za pomocą innych środków, plakaty ulotki. Jak taka informacja ma dotrzeć do osób starszych? Uważam, że jest to dowód niefrasobliwości pracowników UG i braku starań o zdrowie mieszkańców ze strony Wójta i mu podległych osób – napisał do nas rozżalony Czytelnik.

Poniżej publikujemy komunikat PPIS w Radzyniu Podlaskim:

2018-01-20_11-24_Komunikat w sprawie2018-01-20 11:16:46
(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

 1. podziękujcie odpowiednio władzom gminy przy najbliższych wyborach, za taką „dbałość” o zdrowie mieszkańców wymienionych miejscowości

 2. „– Jestem mieszkańcem miasta Wohyń”- Wohyń to wieś:)

  • nie widzisz że pismo datowane na piątek, piąteczek, piątunio, się urzędas spieszył bo pisał o 14:55, a zazwyczaj o tej godzinie to już w korku stoi na wjazd do felicity 😀

 3. bakterie koli to bakterie pochodzenia fekalnego …takze ktoś tu na bank ma nieszczelne szamba

 4. I teraz za taką 'niefrasobliwość’ ktoś może 'beknąć’, jeśli komuś coś się stanie… Będzie nauczka na przyszłość.

  • Hahaha nie zartuj kto ruszy ten beton…przykład naliczania sobie wypłaty za wysokiej i sprawa rozeszła sie po kosciach

 5. To zwykły ciemnogród. Naliczanie pensji jak sęe chce bez konsekwencji, odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach i przede wszystkim zero nepotyzmu itp. 🙂 Robienie dróg i chodników tylko w Ostrówkach, przyzwolenie włodarza aby w godzinach pracy ci pseudo urzędnicy z brudnymi paznokciami w godzinach pracy chodzili po Wohyniu robiąc sobie zakupy do domu itp. Dlatego przy następnych wyborach należałoby się mocno zastanowić na kogo głosować. Chociaż może być ciężko mając tak mocny elektorat któremu to właśnie odpowiada taki stan rzeczy w tym grajdole gdzie nie ma Pana i nikt za nic nie odpowiada.

 6. Najważniejsze, że w Ostrówkach woda czysta. Pozdrawiam

 7. Sytyacja tragiczna, zadnej informacji woda nadal skazona, Gmina nie dostarcza mieszkancom wody, w sklepach woda wykupiona, czy jak wybuchnie epidemia wtedy ktos sie obudzi

Z kraju

Polityka i społeczeństwo