690 680 960

Staranował pięć zaparkowanych samochodów i uciekł. Zgubił tablicę rejestracyjną

Minionej nocy kierowca renaulta staranował zaparkowane przy ul. Glinianej samochody, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Z jego pojazdu odpadła jednak tablica rejestracyjna.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na ul. Glinianej w Lublinie. Mieszkańców obudził głośny huk dobiegający zza okien. Kiedy wyjrzeli na zewnątrz, dostrzegli poobijane samochody, oraz odjeżdżające auto, które je staranowało. Natychmiast powiadomili policję.

– Kilka minut przed godziną 3 otrzymaliśmy zgłoszenie, że kierujący renaultem uszkodził zaparkowane pojazdy i uciekł. Na miejsce skierowano patrol, który stwierdził, że rozbitych jest pięć pojazdów – wyjaśniał nam st.sierż. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Jak ustalono, kierowca renaulta stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego staranował zaparkowane wzdłuż ulicy auta. Uszkodzone zostały: skoda, dwa peugeoty, seat i kia. W trakcie prowadzonych czynności stwierdzono, że jedna z leżących na ulicy tablic rejestracyjnych nie pasuje do żadnego z rozbitych pojazdów.

Funkcjonariusze w policyjnej bazie danych potwierdzili, że należy ona do renaulta, który odjechał z miejsca zdarzenia. Szybko ustalono, kto jest jego właścicielem.

-Dotarliśmy do mieszkańca Lublina, na którego zarejestrowane było auto. Ten jednak okazał umowę zbycia pojazdu. Sporządzona była ponad rok temu – dodaje st.sierż. Kamil Karbowniczek.

Mężczyzna przekazał funkcjonariuszom, komu sprzedał samochód. Był to mieszkaniec powiatu puławskiego. Obecnie funkcjonariusze z Komendy powiatowej Policji w Puławach prowadzą dalsze czynności w tej sprawie zmierzające do ustalenia oraz zatrzymania sprawcy zdarzenia.

(fot. nadesłane – Marek – DZIĘKUJEMY!)
2018-01-20 12:03:25

29 komentarzy

  1. Dodatkowy mandat za nieprzerejestrowanie auta w ciągu przepisowych 30 dni od daty zakupu.

  2. Naćpany albo pijak albi naćpany pijak… Wytrzeźwieje to się zgłosi, powie, że był w szoku… Toż to szok !

  3. Ktos wie czy go złapali??

  4. nieprzerejestrowanie w ciągu 30dni martwy przepis….jakby urzędy się za to wzięły to pieniądze płynęły by cały czas…ale państwo jest ograniczone żeby nie powiedzieć tępe…. można wozić 5 umów zbycia/nabycia i jest ok….chory kraj i martwy przepis…. oby tak dalej…. w powyższym przykładzie najpierw docierają do osoby zarejestrowanej pod nr.tablic…a za kilka dni do użytkowania który wytrzeźwieje…….

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas