Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wmówili 93-latce, że jej córka miała wypadek. Seniorka przekazała „lekarzowi” wszystkie oszczędności

Przedwczoraj rozdzwoniły się telefony stacjonarne u seniorów z Zamościa. Oszuści wymyślali różne historie, aby wyłudzić pieniądze. Niestety 93-latka uwierzyła przestępcom i przekazała im wszystkie swoje oszczędności.

W miniony czwartek nastąpił zmasowany atak oszustów na starszych mieszkańców Zamościa. Dzwoniący, pod pretekstem wymyślonej historii, namawiali swoje ofiary do przekazywania pieniędzy. W przedstawiane podczas rozmowy informacje nie uwierzyła 83-telnia kobieta oraz 87-latka, która w przeszłości w podobny sposób straciła oszczędności.

Ofiarą przestępców padła niestety 93-letnia kobieta, która myślała, że pomaga swojej córce. Seniorka przekazała pieniądze nieznanemu mężczyźnie, który pojawił się u niej w domu ubrany w biały kitel z maseczką na twarzy.

Wcześniej, najprawdopodobniej ten sam mężczyzna lub jego wspólnik zadzwonił na telefon stacjonarny kobiety podając się za lekarza. Podczas rozmowy poinformował ją o wypadku drogowym, który miała spowodować jej córka. Wskazywał, że potrącone przez nią dziecko jest w ciężkim stanie i wymaga kosztownej hospitalizacji.

Zmanipulowana przez niego seniorka myślała, że przedstawiona przez niego historia wydarzyła się naprawdę i bez wahania przekazała oszczędności obcemu mężczyźnie. Kobieta w wyniku tego straciła 37 tysięcy złotych. Sprawą ustalenia oszustów zajmują się zamojscy policjanci.

(fot. pixabay.com)

9 komentarzy

  1. Takie same prawa wyborcze

    Tak samo częste badania sprawności na prawo jazdy

  2. Kiepski kontakt z córką

  3. Jaką to trzeba być gnidą żeby okradać starsze osoby.

  4. wiedzą gdzie mieszkają i ile na koncie . bank w tym siedzi ?

  5. Zamość po raz enty , brawooo !!

Z kraju