690 680 960

Włodawscy strażacy powalczą o miliony na sprzęt i remonty jednostek

Budowa centrum bezpieczeństwa, punktu ratownictwa specjalistycznego, przebudowa i rozbudowa strażnic, do tego zakup wyposażenia i pojazdów ratowniczo – gaśniczych. Takie plany mają strażacy z powiatu włodawskiego, którzy planują niebawem złożyć wniosek na uzyskanie na ten cel dofinansowania.

W projekcie „Wzmocnienie bezpieczeństwa Strefy Euroregionu Bug na styku granic Polski, Białorusi i Ukrainy” weźmie udział strona Polska i Białoruska. Projekt dotyczy modernizacji oraz wyposażenia w nowoczesny sprzęt jednostek straży pożarnej po obu stronach granicy. W ramach przedsięwzięcia beneficjenci oraz partnerzy zamierzają uzyskać kwotę ponad 2 mln 774 tys. euro.

Środki te mają zostać spożytkowane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w rejonie przygranicznym. Z najważniejszych elementów warto wymienić budowę gminnego centrum bezpieczeństwa i monitoringu rzeki Bug w Orchówku w gminie Włodawa jak też budowę w samej Włodawie ochotniczego punktu ratownictwa specjalistycznego. Ma on powstać na bazie Ochotniczej Straży Pożarnej. Do tego przebudowę, rozbudowę jak też remont strażnic OSP w gminie Hańsk i Urszulin.

Jednak aby podnieść skuteczność prowadzonych akcji ratunkowych, potrzebny jest nowoczesny sprzęt. W projekcie zapisano 25 tys. euro na zakup wyposażenia dla jednostki Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. Z kolei zakup nowych samochodów ratowniczo – gaśniczych zaplanowano dla jednostek OSP w gminach Hanna, Stary Brus, Włodawa, Wyryki i Urszulin.

Strona białoruska postawiła na budowę centrum zarządzania kryzysowego w Domaczewie, remont jednostki straży w Brześciu, zakup komputerów oraz cysterny. Do tego dodatkowe szkolenia strażaków. Beneficjenci jeszcze w tym miesiącu zamierzają złożyć odpowiedni wniosek w tej sprawie.

(fot PSP Włodawa)
2016-12-03 18:09:00

Jeden komentarz

  1. Brawo „gumiś” Jaśku pamiętaj sikawka musi być sprawna

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie