Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Włodawa: Jeden driftował i uderzył w kiosk, drugi wpadł do rowu

We Włodawie doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy, drugi uciekł i szuka go policja.

Około godz. 3.00 w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Stawki w gminie Włodawa samochód osobowy, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn wpadł do rowu. Jak się okazało, kierujący mazdą 19-latek, jadąc drogą wojewódzką nr 816 Włodawa – Sławatycze, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto zjechało na pobocze i zatrzymało się w przydrożnym rowie. Gdy na miejsce dotarli policjanci, kierowca oraz dwóch pasażerów znajdowali się na zewnątrz pojazdu.

Kierujący tłumaczył się, że dostrzegł wbiegającego na jezdnię lisa i nie chcąc go potrącić, stracił kontrolę nad autem. Mężczyzna był trzeźwy, jednak mundurowi ustalili, że przyczyną zdarzenia była także brawurowa jazda młodego kierowcy. Posiadał on uprawnienia od roku. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania i teraz kierowca odpowie za spowodowanie zdarzenia przed sądem.

Z kolei w piątek przed północą przy al. Piłsudskiego we Włodawie jeden z kierowców najprawdopodobniej postanowił sprawdzić swoje możliwości jak i swojego auta w drifcie. Podczas kręcenia tzw. „bączków” stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo, a następnie w kiosk spożywczy. Nie zastanawiając się długo odjechał z miejsca zdarzenia. Powiadomieni o zdarzeniu właściciele kiosku oszacowali straty powstałe w budynku na kwotę 15 tys. złotych.

Policjanci z Włodawy apelują do świadków zdarzenia bądź też osób posiadających wiedzę w tej sprawie są o kontakt pod numerem tel. 997, 82 5727290 lub bezpośrednio z Wydziałem Kryminalnym KPP we Włodawie – tel. 82 5727 223 lub 82 5727 242.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2015-05-24 13:57:04
Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę.

17 komentarzy

  1. Wzdłuż drogi 816 budują ścieżkę rowerową która łączy kilka województw.Przy okazji ciężki sprzęt niszczy nawirzchnię drogi. Rowy pomiędzy ścieżka a jezdnią są bardzo głębokie i bardzo blisko krawędzi drogi. Woda z rowów podmywa drogę pobocze się osuwa. Ten zakręt w Stawkach jest właśnie tak zniszony co stanowi niebezpiczeństo dla wdzystkich zarówno dla kirowców jak i rowerzystów. Jeszcze wiele osób znajdzie się w tym rowie. Niech tym może zaintesuje się redakcja.

  2. ciekawe ile z tego kiosku zostało, że wycenił straty na 15 tysięcy, może wyparował?

  3. Co za zjeb system, wjechał do rowu to od razu zabrali prawko. Czyli jak w zimie odpukać, ściągnie mnie do rowu nadjadą pały to od razu zabiorą prawko. Brawo As.

Z kraju

Sport