Właściciel podpalonego apartamentowca wyznaczył nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawcy (zdjęcia wideo)

Wiadomo już, że pożar budowanego przy Al. Racławickich w Lublinie apartamentowca nie był przypadkowy. Powodem ma być celowe podpalenie. Sprawca pozostawił po sobie charakterystyczne rysunki na ścianach, co zdaniem właścicieli

Spółka DWP, inwestor budynku Unia Art Residence przy Al. Racławickich w Lublinie wyznaczyła nagrodę za pomoc w ustaleniu sprawcy podpalenia. Jak już informowaliśmy, pożar będącego w budowie apartamentowca w centrum Lublina został zauważony około godziny 3 w nocy z soboty na niedzielę. Spaleniu uległ styropian, którym wyłożone były ściany znajdujące się ponad stropem oraz część pokrycia z papy.

Ogień, jak też kłęby czarnego dymu, widoczne były z wielu kilometrów. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków z Lublina jak też z jednostek OSP z okolicznych miejscowości. W działania zaangażowani byli również ratownicy medyczni, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Oddziałów Prewencji, którzy zabezpieczali teren zdarzenia, oraz pogotowie gazowe i elektryczne. Al. Racławickie były wyłączone z ruchu przez blisko dwie godziny.

– Pomimo ogromnych kłębów dymu i ognia, uszkodzeniu uległy jedynie drewniane palety ze styropianem. Pozostała część budynku, jego konstrukcja oraz plac budowy pozostały nienaruszone. Jest to również zasługa wspaniałych strażaków, którzy szybko opanowali ogień – wyjaśnia Bartosz Piątek reprezentujący spółkę DWP.

Po ugaszeniu ognia przystąpiono do oględzin miejsca pożaru. Już wstępne informacje wskazywały, że powodem pojawienia się płomieni mogło być podpalenie. Ujawniono również rysunki, które zostały wykonane na ścianach budynku najprawdopodobniej przez sprawcę.

– Sprawca pożaru pozostawił po sobie ślady w postaci charakterystycznych obrazków namalowanych na ścianach budynku. Nie potrafimy zrozumieć jego motywów działania, ani zaakceptować wyrządzonego aktu wandalizmu. Dołożymy wszelkich starań żeby jak najszybciej odnaleźć podpalacza i wyjaśnić okoliczności zdarzenia – dodaje Bartosz Piątek.

Za pomoc w zidentyfikowaniu osoby odpowiedzialnej za pożar spółka wyznaczyła nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. Co więcej zapewnia pełną anonimowość i dyskrecję. Kontaktować się można pod nr tel. +48 502 198 198, mailowo na adres [email protected] lub przez fanpage na Facebook’u – Unia Art Residence.

(fot. nadesłane)

30 komentarzy

  1. Zrobienie jakiegokolwiek remontu w szkole jednopiętrowej to droga przez mękę bo strażak może zakwestionować dosłownie wszystko.
    W wieżowcu mieszkalnym użyto materiałów które się jarają jak skręt Marleya.
    W sumie mi to wisi bo i tak nie kupię tam mieszkania ale zastanawia mnie to jakim cudem tak palne materiały są wykorzystywane w budownictwie?

  2. Banksy? ?

  3. Na pewno jakiś były już pracownik zwolniony z jakiś przyczyn i pewnie bez zapłaty.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności