Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Właściciel lubelskiej fabryki wódek przejął dużego producenta alkoholu. To znane na rynku marki

W ofercie lubelskiego producenta znajduje się ponad 40 marek alkoholi mocnych. Teraz dołączą do tego kolejne znane na rynku wódki. Wszystko dzięki przejęciu Polmosu.

Stock Spirits Group, poprzez swoją polską spółkę zależną Stock Polska, sfinalizowała przejęcie Polmosu Bielsko-Biała. To oznacza, że do portfolio firmy dołączą kolejne znane na rynku alkoholi marki takie jak wódki Biały Bocian, Ogiński i Żytnia oraz krem jajeczny Advocaat. Tym samym Stock będzie posiadał pełną ofertę w segmencie wódek w Polsce w kategoriach mainstream i premium. Jednocześnie większy asortyment ma zapewnić zwiększenie eksportu do innych krajów Europy.

Jak podkreślają przedstawiciele Stock Polska, przejęcie jest ważnym etapem w realizacji strategii wzrostu Grupy w Europie. prezes Stock Spirits Group dodaje, iż połączenie ma umożliwić stworzenie pełnej oferty produktowej, a zakład produkcyjny Polmos Bielsko-Biała zwiększy moce produkcyjne niezbędne dla dynamicznie rozwijającej się organizacji.

Forma Stock Polska, która posiada swój zakład produkcyjny w Lublinie posiada w swojej ofercie ponad 40 marek wódek, likierów smakowych na bazie wódki, rumu, brandy i bitterów. Zakład realizuje też inwestycję w postaci budowy nowej gorzelni przy ulicy Krochmalnej. Nowoczesny obiekt ma mieć wydajność 100 tysięcy litrów spirytusu na dobę.

Od listopada 2021 roku Stock Spirits Group jest jedną ze spółek portfelowych funduszu CVC Capital Partners. W Polsce należy do niego również sieć sklepów Żabka.

20 komentarzy

 1. PO LUBELSKIE CYTRYNÓWCE, SZEF NIE JE . E CI PO DNIÓWCE

 2. Nie grajcie w obstawianie meczy

  Łatwa robota w stocku? Robi się powoli i nie ma problemu?? Kolega wraca z zagranicy i chce robote na już , a tam kiedys brali od ręki bez gadania ludzi.

  • Nie polecam. Kiedyś było dobrze, ale teraz to obóz pracy. Zostali tylko starzy pracownicy z wieloletnimi kredytami. Reszta dawno uciekła..

  • Nie polecam, totalny kołchoz… Ludzie są bardzo chamscy dla siebie jakby robili tam za karę. Kadra zarządzająca jest mało kompetentna, a mobbing i kablowanie na siebie jest na porządku dziennym.

 3. Uważam się za zbawionego

  Czy firma Stock Polska sp. z o.o. posiada polski kapitał?
  Dawny Polmos Lublin, nad którym swego czasu kontrolę miał Janusz Palikot obecnie znajduje się rękach międzynaorodowej grupy Stock Spirits Group
  Od listopada 2021 r. Stock Spirits Group jest własnością funduszu inwestycyjnego CVC Capital Partners (właściciela również min. sieci sklepów Żabka a także PKP Energetyka). Grupa zarządza aktywami wartymi ok. 140 mld dolarów. Ale dokopać się do jej struktury właścicielskiej, głównych udziałowców, o, to już większe wyzwanie. Mówi się, że sporą część kapitału czerpią z Azji. Mogą to być Chiny, Arabia ale także Rosja…

  • Uważam się za zbawionego

   Jednak przeszło przez sito cenzorskie?! Proszę wskazać, który to wyraz tak zirytował bota cenzorskiego, że nie wpuścił wpisu wcześniej?

 4. nie ma sie co sieszyć, że przejmują nasze firmy, no chyba, że sie jest z PO i chcesię wszystko wyprzedawać

  • No bo za PO tak sprzedawali polskie że Pisiory muszą robić referendum, a że jeszcze nie było referendum więc oni także sprzedają co się da i oczywiście to wina PO

 5. A jak myślicie skąd biorą ten spirytus wykorzystywany do produkcji wódek?

Dodaj komentarz