Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Włamywali się do domów pod Bychawą. W końcu wpadli w ręce policjantów

Policjanci zatrzymali czterech mieszkańców powiatu lubelskiego, którzy od pewnego czasu włamywali się domów na terenie dwóch gmin. Mundurowi ustalili też pasera. Złodzieje kradli głównie głównie elektronarzędzia. Jednak wśród ich łupów znalazł się również skuter. Łączne straty to blisko 30 tysięcy złotych.

Od pewnego czasu policjanci otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do domów na terenie gmin Strzyżewice i Jabłonna w powiecie lubelskim. Jak ustalili mundurowi, złodzieje kradli głównie elektronarzędzia. W ich ręce wpadł również skuter. Łączne straty oszacowano na blisko 30 tysięcy złotych.

Sprawcy tych czynów zostali zatrzymani przez kryminalnych z Bychawy. Okazało się, że to czwórka mieszkańców powiatu lubelskiego w wieku od 19 do 27 lat. Operacyjni wspólnie z policjantami z KMP w Lublinie udowodnili sprawcom, którzy działali w różnych konfiguracjach, łącznie 9 włamań do domów w budowie i budynków gospodarczych, dwie próby włamania oraz dwie kradzieże.

Co więcej, w sprawie zatrzymano 45-letniego pasera, który pomagał zbywać przedmioty z przestępstwa. Trzech sprawców trafiło pod dozór policji. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

Komentarze wyłączone

Z kraju