Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Włamywacze w potrzasku. To trzej obywatele Rumunii (wideo)

Policjanci z Lublina i Lubartowa w trakcie wspólnych działań zatrzymali trzech obywateli Rumunii. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem za włamania do domów na terenie dwóch powiatów w woj. lubelskim oraz innych miejscowości na terenie kraju. Sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

– 30 grudnia br. funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubartowskiej komendy wspólnie z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali na terenie Warszawy trzech obywateli Rumunii w wieku 24, 25 i 35 lat. Mężczyźni są podejrzani o włamania do domów na terenie powiatu lubartowskiego i puławskiego oraz innych miejscowości w kraju. Ich łupem padały głównie pieniądze, złoto i inne wartościowe przedmioty. Wszyscy byli notowani kryminalnie – informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka z lubartowskiej Policji.

Wszyscy zatrzymani trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. Mężczyznom zostało przedstawionych pięć zarzutów: cztery zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem oraz jeden zarzut kradzieży pieniędzy.

– Wczoraj Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował wobec wszystkich trzech mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu tymczasowego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Trwają dalsze ustalenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w KPP w Lubartowie – dodaje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka.

 

12 komentarzy

  1. Złodzieji do pracy w kamieniołomach.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112