Wkrótce wiosenne ocieplenie

Mamy już dosyć pisania o opadach śniegu, zawiejach i zamieciach. Wy macie dosyć zakładania ciepłych kurtek, szalików i rękawiczek, brnięcia przez zaspy i odśnieżania samochodów, chodników i ulic. Idą dobre wieści z pogodowego frontu. Będzie coraz cieplej.

W nocy możemy spodziewać się przymrozków ale w ciągu dnia temperatury zaczną rosnąć. Może nie tak szybko jakbyśmy chcieli ale odczujemy to ciepło. Już za tydzień możemy się spodziewać dwucyfrowej temperatury, oczywiście na plusie. W ciągu nadchodzącego tygodnia temperatura dzienna będzie się wahać od 5 do 14 st. Celsjusza. Po połowie kwietnia może osiągnąć już 20 st. Celsjusza. Wtedy poczujemy naprawdę wiosenną aurę. Pojawi się więcej słońca, przeplatanego z opadami deszczu. W nocy temperatury w granicach 1-3 st. Celsjusza. Pokrywa śnieżna zacznie powoli znikać. Efektem tego ocieplenia będą lokalne podtopienia i podniesiony poziom rzek w województwie lubelskim.

W drugiej połowie kwietnia poczujemy już upragnioną wiosnę, z temperaturami w granicach 20 st. Celsjusza. Będzie mokro ale ciepło. Z obserwacji synoptyków wynika, że będziemy mieli w tym roku krótkie okresy przejściowe pomiędzy porami roku. Nasze przedwiośnie miało raczej charakter zimowy. Teraz po nagłym ociepleniu nie odczujemy tego stopniowego przechodzenia pór roku. Podobnie będzie w dalszej części roku.

Spokojnie możemy liczyć na to, że śnieg w ciągu kwietnia zniknie z zasięgu naszego wzroku, ale będzie wilgotno. Ociepleniu będzie towarzyszyło wysokie ciśnienie atmosferyczne od 1009 do 1027 hPa. Ciśnieniowcy i meteopaci zapewne odczują te zmiany. Wraz z wyżem przyjdzie utęsknione ciepło. Mamy nadzieję, że nie będziemy już pisać o zaspach po pas i biednych drogowcach, którzy nie zdążyli z odśnieżaniem ulic.

Trzymajcie się ciepło.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”