690 680 960

Wkróce zobaczymy Kozłówkę w telewizji

Telewizyjna passa Kozłówki trwa. Wkrótce muzeum zobaczymy w dwóch programach Telewizji Polskiej.

Pod koniec 2014 roku w Kozłówce kręcono zdjęcia do indyjskiego filmu „Shaandaar”. To komedia obyczajowa, której akcja rozgrywa się podczas uroczystości ślubnych przedstawicieli dwóch najzamożniejszych rodzin w Indiach. W tym roku kamery ponownie zawitały do muzeum. Kozłówkę obejrzymy w dwóch programach telewizyjnych, które zostaną wyemitowane we wrześniu w stacjach ogólnopolskich.

18 sierpnia do Kozłówki przyjechała ekipa TVP Kultura. Stacja, wspomagana przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, realizuje cykl programów przedstawiających „Pomniki Historii”, czyli najważniejsze zabytki w Polsce. Na tej liście znalazło się m.in. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Program prowadzi Katarzyna Sanocka, a jego reżyserem jest Tomasz Drozdowicz.

Dwa dni później do Kozłówki przyjechali twórcy programu „1200 muzeów”. Prowadzi go Adam Grzanka – aktor kabaretowy, satyryk, muzyk kapeli metalowej, członek grupy rekonstrukcyjnej, miłośnik broni pancernej i elektronicznych gadżetów, kolekcjoner historycznych sentencji i anegdot o słynnych ludziach.

Pomysłodawcą cyklu jest Krzysztof Glondys – autor telewizyjnych reportaży i filmów dokumentalnych, publicysta specjalizujący się w tematyce kulturalnej. Program jest emitowany w TVP Regionalnej w soboty o 17.00.

Zdjęcia do obydwu produkcji powstawały w pałacu, Galerii Socrealizmu oraz na dziedzińcu i w parku kozłowieckim. Efekt pracy ekip telewizyjnych poznamy już wkrótce.2015-08-25 20:30:15
(fot. MK)

4 komentarze

  1. Piękne miejsce.

  2. Komuna tak jak woda święcona diabłopodobnych odstrasza.A przecież to nie ustrój był zły,tylko ludzie go interpretujący na swoją korzyść.

  3. Miejsce całkiem w porządku ale infrastruktury tam nie ma żadnej. Bida i wiocha.

Kursy walut

  • USD 4.5164zł 0.75%
  • GBP 5.4141zł -0.08%
  • EUR 4.6813zł -0.05%
  • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)