690 680 960

Wjechała rowerem wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu dostawczego. Zginęła na miejscu

Znamy więcej szczegółów wczorajszego tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 2. Nie żyje rowerzystka potrącona przez pojazd dostawczy.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w piątek rano w miejscowości Wysokie na drodze krajowej nr 2, na odcinku pomiędzy Międzyrzecem Podlaskim a Białą Podlaską.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca rowerem 71-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec Podlaski, jadąc w kierunku Białej Podlaskiej doprowadziła do zderzenia z jadącym w tym samym kierunku pojazdem dostawczym. Kobieta prawdopodobnie wykonując manewr skrętu w lewo, w drogę gruntową, wjechała pod koła auta. Niestety w wyniku wypadku 71-latka poniosła śmierć na miejscu zdarzenia – informuje st. asp. Barbara Salczyńska – Pyrchla z bialskiej Policji.

Pojazdem kierował 31-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna w chwili wypadku był trzeźwy. W wyniku wypadku droga krajowa była zablokowana, a ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami.

Trwa ustalanie dokładnych okoliczności wypadku.

68-112856

68-112857

2017-09-16 13:29:45
(fot. Policja Biała Podlaska)

27 komentarzy

  1. Jestem ogromnie rad, że cieszę się wśród społeczności lublin112 takim autorytetem, iż niektórzy domagają się zajęcia przeze mnie stanowiska w sprawie tego tragicznego wypadku.

    Oto i one. Uważam, że doszukiwanie się tutaj winy kierowcy busa byłoby nadużyciem. To jest odcinek, gdzie dozwolona prędkość wynosi 90 km/h i wszystko wskazuje na to, że kierująca rowerem nie zachowała należytej ostrożności przy wykonywaniu manewru skrętu w lewo. Kierowca może jeździć ostrożnie, ale oczekiwanie od niego umiejętności czytania w myślach innych uczestników ruchu to już za wiele.

    Dziękuję za uwagę i pozdrawiam moich fanów tak bardzo złaknionych moich opiniotwórczych komentarzy.

    • Dziecko. Z Ciebie to kazdy sie tu smieje. A teraz … w obliczu Twej wielkiej pomylki … mamy jeszcze wieksza beke. Twoj sarkazm nie uratuje twej twarzy …

  2. Ta. Najlepiej objazdem rowery omijać. Minimum 100m odstępu. Jazda rowerem nie zwalnia od myślenia.

  3. jestem kierowcą i rowerzystą, w lubelskim i kierowcy mają problem z zachowaniem się przy rowerzystach na drodze, jak i sami rowerzyści nie potrafią się zachować i jest to nagminne, tak wielkiego problemu nie zauważyłem nawet na podkarpaciu

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt