Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechała hondą w pieszą na przejściu, poszkodowana kobieta trafiła do szpitala

W niedzielę po południu w Kalinowicach doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszej. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę po południu w Kalinowicach w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej na przejściu.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili, że kierująca hondą jechała od strony Zamościa drogą krajową numer 17. W Kalinowicach skręciła w prawo na drogę powiatową biegnącą w kierunku miejscowości Pniówek. Po przejechaniu około 20 metrów od skrzyżowania najechała na idącą po przejściu kobietę.

Poszkodowana 62-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca hondą, 36-letnia mieszkanka gminy Zamość, była trzeźwa, natomiast piesza w organizmie miała ponad promil alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali 36-latce uprawnienia do kierowania pojazdami. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. Policja Zamość)

3 komentarze

  1. Przy skręcaniu w drogę poprzeczną nawet nie musi być PdP, żeby kierujący był zobowiązany do przepuszczenia przechodzącej osoby.

    • Art. 26. 2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

      • Uspokój się, piesi to istna plaga, łażą po przejściach jak święte krowy w ogóle się nie rozglądają tylko idą z marszu – jedna wielka masakra, to samo robią rowerzyści wpadają z impetem na przejście. Kamikadze nie ludzie.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo