690 680 960

Wjechała hondą w pieszą na przejściu, poszkodowana kobieta trafiła do szpitala

W niedzielę po południu w Kalinowicach doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszej. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło w niedzielę po południu w Kalinowicach w powiecie zamojskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej na przejściu.

Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili, że kierująca hondą jechała od strony Zamościa drogą krajową numer 17. W Kalinowicach skręciła w prawo na drogę powiatową biegnącą w kierunku miejscowości Pniówek. Po przejechaniu około 20 metrów od skrzyżowania najechała na idącą po przejściu kobietę.

Poszkodowana 62-latka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca hondą, 36-letnia mieszkanka gminy Zamość, była trzeźwa, natomiast piesza w organizmie miała ponad promil alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali 36-latce uprawnienia do kierowania pojazdami. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. Policja Zamość)

3 komentarze

  1. Przy skręcaniu w drogę poprzeczną nawet nie musi być PdP, żeby kierujący był zobowiązany do przepuszczenia przechodzącej osoby.

    • Art. 26. 2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

      • Uspokój się, piesi to istna plaga, łażą po przejściach jak święte krowy w ogóle się nie rozglądają tylko idą z marszu – jedna wielka masakra, to samo robią rowerzyści wpadają z impetem na przejście. Kamikadze nie ludzie.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…