Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał rowerem wprost przed jadącego volkswagena. Mężczyzna zginął na miejscu (zdjęcia)

Wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 835 doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia i apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 11 na drodze wojewódzkiej nr 835 na trasie Frampol – Biłgoraj, w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do Gromady. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni rowerzysta wjechał z drogi podporządkowanej wprost przed jadący drogą wojewódzką samochód marki Volkswagen, którym kierował 43-latek. Jak ustalili policjanci kierowca osobówki był trzeźwy.

Niestety pomimo szybkiej pomocy i prowadzonej na miejscu reanimacji kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wjechał rowerem wprost przed jadącego volkswagena. Mężczyzna zginął na miejscu (zdjęcia)

Wjechał rowerem wprost przed jadącego volkswagena. Mężczyzna zginął na miejscu (zdjęcia)

 

„Jednośladem bezpiecznie do celu”

W całym kraju trwa akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której priorytetem jest zwrócenie uwagi użytkowników jednośladów na istotne aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań na drodze.

Wiosenna aura zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem. Wraz ze zmianą pory roku, na polskich drogach, jest więcej miłośników jednośladów (motocykli, motorowerów, rowerów). W trosce o ich bezpieczeństwo Policja prowadzi kolejną ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Priorytetem prowadzonych działań w ramach akcji Jednośladem bezpiecznie do celu jest m.in. informowanie o konieczności przygotowania pojazdu do sezonu, eliminowanie i ograniczenie zagrożeń na drodze takich jak: nadmierna prędkość, kierowanie po spożyciu alkoholu, zły stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu, promowanie bezpiecznych zachowań, poprawa widoczności uczestników ruchu drogowego, korzystanie z elementów odblaskowych oraz używanie kasków ochronnych przez rowerzystów.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach oraz o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego.

(fot. Policja Biłgoraj)

6 komentarzy

 1. Ale nie napisane jest czy normalnie wjechał czy się wtoczył przemęczony po imprezie.

 2. Jedno z tych zdarzeń, w których wszyscy (albo niemal wszyscy) są zgodni co do winy. Gdyby było odwrotnie to czytalibyśmy, że je pierwszeństwo pierwszeństwem, ale:
  -rowerzysta powinien bardziej uważać
  -zasada ograniczonego zaufania
  -rowerzysta jechał za szybko, mógł się zatrzymać
  -rowerzysta nie miał: tablic, OC, gaśnicy, itp.

  Jeszcze jednej niekonsekwencji w opisie sytuacji się dopatrzyłem. Cytaty w nawiasach, to są dosłowne słowa z artykułów.

  Gdy rowerzysta wymuszając pierwszeństwo wjedzie przed inny pojazd, to: „Wjechał rowerem wprost przed jadącego volkswagena.” natomiast, gdy kierujący samochodem wymusi pierwszeństwo na rowerzyście, to wtedy piszecie: „Rowerzysta z impetem uderzył w bok volkswagena.” Gdzie tu choćby cień obiektywizmu w opisie?

  • Gdyby zastosować narrację jaką zastosowaliście wobec zderzenia sprzed kilkunastu dni na przejeździe rowerowym Dekutowskiego/DMM to nagłówek artykułu powinien brzmieć następująco:

   „Kierujący volkswagenem z impetem uderzył w bok przejeżdżającego rowerzysty.”

   • Jeżeli napiszecie, że przejazd rowerowy to nie skrzyżowanie (bo faktycznie, to nie jest to samo), to jednak nadal podtrzymuję słowa o braku obiektywizmu w opisie, bo np. przy zderzeniach na przejazdach kolejowych także nie piszecie, że” „kierujący pociągiem wjechał z impetem w bok volkswagena”. Wtedy oczywiście napiszecie, że: „Wjechał volkswagenem wprost przed jadący pociąg.”
    Dlaczego spośród wszystkich pojazdów, akurat w przypadku rowerów występuje odstępstwo od standardowego opisu dotyczącego kto przed kogo, czy w kogo wjechał?

 3. ⭐⭐⭐☆☆☆

  Trochę rozbity golf ale da się naprawić. Niedaleko jest szrot z używanymi częściami

 4. Uprzejmie dziękuję za brak komentarza redakcji na wynurzenia naszego „eksperta” o ksywce Franio. Generalnie to sam sobie stawia tezy, udowadnia je, a nawet odpowiada na zarzuty, których nikt nawet nie postawił. Gość jest bezkonkurencyjny.