Wjechał rowerem wprost przed jadącego volkswagena. Mężczyzna zginął na miejscu (zdjęcia)

Wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 835 doszło do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia i apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 11 na drodze wojewódzkiej nr 835 na trasie Frampol – Biłgoraj, w rejonie skrzyżowania z drogą prowadzącą do Gromady. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni rowerzysta wjechał z drogi podporządkowanej wprost przed jadący drogą wojewódzką samochód marki Volkswagen, którym kierował 43-latek. Jak ustalili policjanci kierowca osobówki był trzeźwy.

Niestety pomimo szybkiej pomocy i prowadzonej na miejscu reanimacji kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

„Jednośladem bezpiecznie do celu”

W całym kraju trwa akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której priorytetem jest zwrócenie uwagi użytkowników jednośladów na istotne aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań na drodze.

Wiosenna aura zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem. Wraz ze zmianą pory roku, na polskich drogach, jest więcej miłośników jednośladów (motocykli, motorowerów, rowerów). W trosce o ich bezpieczeństwo Policja prowadzi kolejną ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Priorytetem prowadzonych działań w ramach akcji Jednośladem bezpiecznie do celu jest m.in. informowanie o konieczności przygotowania pojazdu do sezonu, eliminowanie i ograniczenie zagrożeń na drodze takich jak: nadmierna prędkość, kierowanie po spożyciu alkoholu, zły stan techniczny i brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu, promowanie bezpiecznych zachowań, poprawa widoczności uczestników ruchu drogowego, korzystanie z elementów odblaskowych oraz używanie kasków ochronnych przez rowerzystów.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach oraz o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego.

(fot. Policja Biłgoraj)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Ale nie napisane jest czy normalnie wjechał czy się wtoczył przemęczony po imprezie.

 2. Jedno z tych zdarzeń, w których wszyscy (albo niemal wszyscy) są zgodni co do winy. Gdyby było odwrotnie to czytalibyśmy, że je pierwszeństwo pierwszeństwem, ale:
  -rowerzysta powinien bardziej uważać
  -zasada ograniczonego zaufania
  -rowerzysta jechał za szybko, mógł się zatrzymać
  -rowerzysta nie miał: tablic, OC, gaśnicy, itp.

  Jeszcze jednej niekonsekwencji w opisie sytuacji się dopatrzyłem. Cytaty w nawiasach, to są dosłowne słowa z artykułów.

  Gdy rowerzysta wymuszając pierwszeństwo wjedzie przed inny pojazd, to: „Wjechał rowerem wprost przed jadącego volkswagena.” natomiast, gdy kierujący samochodem wymusi pierwszeństwo na rowerzyście, to wtedy piszecie: „Rowerzysta z impetem uderzył w bok volkswagena.” Gdzie tu choćby cień obiektywizmu w opisie?

  • Gdyby zastosować narrację jaką zastosowaliście wobec zderzenia sprzed kilkunastu dni na przejeździe rowerowym Dekutowskiego/DMM to nagłówek artykułu powinien brzmieć następująco:

   „Kierujący volkswagenem z impetem uderzył w bok przejeżdżającego rowerzysty.”

   • Jeżeli napiszecie, że przejazd rowerowy to nie skrzyżowanie (bo faktycznie, to nie jest to samo), to jednak nadal podtrzymuję słowa o braku obiektywizmu w opisie, bo np. przy zderzeniach na przejazdach kolejowych także nie piszecie, że” „kierujący pociągiem wjechał z impetem w bok volkswagena”. Wtedy oczywiście napiszecie, że: „Wjechał volkswagenem wprost przed jadący pociąg.”
    Dlaczego spośród wszystkich pojazdów, akurat w przypadku rowerów występuje odstępstwo od standardowego opisu dotyczącego kto przed kogo, czy w kogo wjechał?

 3. ⭐⭐⭐☆☆☆

  Trochę rozbity golf ale da się naprawić. Niedaleko jest szrot z używanymi częściami

 4. Uprzejmie dziękuję za brak komentarza redakcji na wynurzenia naszego „eksperta” o ksywce Franio. Generalnie to sam sobie stawia tezy, udowadnia je, a nawet odpowiada na zarzuty, których nikt nawet nie postawił. Gość jest bezkonkurencyjny.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska